800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

Penzijní reforma sice vstoupí do praxe až příští rok, kdo ale hodlá změnit fond, měl by si pospíšit. Pokud chce připojištění změnit za stávajících podmínek, o změnu musí požádat do 28. února.

Češi jsou konzervativní, což se projevuje i tím, že neradi mění banku, nebo třeba penzijní fond. Kdo nicméně hodlá přejít do jiného penzijního fondu, má nejvyšší čas. Měl by to stihnout do 28. února. Do tohoto data by měl s vybraným penzijním fondem nebo jeho obchodním zástupcem sepsat novou smlouvu o penzijním připojištění.

Zároveň se smlouvou vyplní formulář, kterým vypoví penzijní připojištění u předchozího penzijního fondu, a připojí souhlas nového fondu s převodem finančních prostředků. 

Změnit fond můžete i třeba v březnu, nebo později. Pak je ovšem třeba nejprve opustit starý fond a následně – nejdéle do konce listopadu – uzavřít smlouvu s novým fondem, kde ale začínáte spořit od nuly.

Nejčastějším důvodem ke změně fondu je jeho nízký výnos. Klienta by ale měly zajímat výdaje fondu, především tzv. náklady příštích období, tedy na inzerci, reklamu či provizi za získání nových klientů, jejichž výše může v budoucnu ovlivnit výnos jeho fondu. V době blížící se penzijní reformy to platí dvojnásob.

(...)

Celý text čtěte na serveru ihned.cz [nové okno]

Autor: František Mašek

Zobrazit archiv aktualit.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster