800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

Zatímco účast ve druhém pilíři se nemusí každému vyplatit a je nutné ji dobře uvážit, třetí pilíř penzijního spoření se státním příspěvkem, se vyplatí prakticky vždy a je proto vhodné jej zapojit do své strategie spoření na důchod.

Výhody penzijního připojištění můžete čerpat už dnes

Rozhodnutí založit si penzijní připojištění není vhodné odkládat. Jeho princip je totiž založen na drobném, ale dlouhodobém spoření. Úložky proto na výplatě tolik nepocítíte, ale přesto nakonec můžete naspořit relativně velkou částku.

Výsledná částka je tím vyšší, čím delší dobu klient pobíral státní příspěvky a případné příspěvky zaměstnavatele.

Dnešní připojištění může být výhodnější

Stávající podoba penzijního připojištění má několik výhod, které na nových podmínkách nebude možné čerpat. Jde například o možnost po patnácti letech spoření vybrat polovinu naspořených prostředků a to včetně státních příspěvků.

Druhou velkou výhodou je, že penzijní fondy přebírají riziko na sebe a garantují klientovi navrácení vložených prostředků v plné výši. Klient se proto nemusí obávat, že by při hospodaření fondy prodělaly. Ze zákona mají fondy povinnost připisovat každoročně alespoň nulové zhodnocení. Majetek klientů tedy není ohrožen ani při případné krizi na kapitálových trzích.

Pokud si proto uzavřete penzijní připojištění do 1. 11. 2012, zapojíte se do tzv. transformovaného fondu, který všechny tyto výhody zachová.

Po transformaci již nebude možné přecházet v rámci transformovaného fondu mezi jednotlivými penzijními společnostmi. Dobře si proto rozmyslete, u koho spoříte. Nejdůležitějším faktorem, který byste měli uvážit je bezpečí a důvěryhodnost silné finanční skupiny. Ukazatelem zdravého hospodaření fondu jsou tzv. náklady příštích období. Zapomenout byste neměli ani na dobrou dostupnost pobočky v místě vašeho bydliště.

Více informací můžete najít na webu Penzijního fondu České spořitelny. [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 21.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,100 + 0,04%
USD 21,750 - -0,11%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster