800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

22.10. 2012

Přijďte se poradit, jak na důchodovou reformu. 31. října! [nové okno]

Připadá vám blížící se důchodová reforma složitá a nepřehledná? V 44 pobočkách České spořitelny v českých i moravských městech jsme pro vás u příležitosti Světového dne spoření 31. října 2012 připravili semináře k penzijní reformě.

 Více… [nové okno]

 

31. 7. 2012

Které příjmy vám důchod nezvýší?

Čím vyšší příjmy a delší doba pojištění, tím vyšší důchod. Výši důchodu však ovlivňují pouze příjmy, ze kterých bylo odvedeno důchodové pojištění. Proto mají někteří občané vysoké příjmy a nízký důchod. Doplatek z ruky od zaměstnavatele nebo práce na dohodu o provedení práce důchod nezvyšují. Jaké příjmy Vám důchod nezvýší?

 Více…

 

27. 7. 2012

Šance pro více než 4,5 milionu Čechů: Penzijní spoření půjde dělit do různých fondů

Nová možnost se od příštího roku otevře všem, kteří si spoří na penzi se státním příspěvkem. Částku, kterou si do důchodového fondu posílají, budou moci rozdělit do více fondů s různou mírou rizika.

 Více…

 

28. 6. 2012
 

Důchody se propadnou, na dnešní třicátníky čeká jen 6500 korun

Nepříliš růžově se má vyvíjet situace ohledně státních důchodů, které čeká strmý propad. Poměr průměrného nástupního důchodu k průměrné mzdě totiž klesne v roce 2050 ze současných 46 procent na 26 procent. Ukázala to studie, kterou pro ČSOB Penzijní fond Stabilita zpracoval institut IDEA při akademickém pracovišti CERGE-EI.

Více…

 

2. 5. 2012
 

Penzijní reformě rozumí jen 18 % lidí

Z průzkumu, který pro společnost Partners realizovala agentura Ipsos, vyplývá, že pro více než dvě třetiny Čechů (70 %) je současná penzijní reforma navržená vládou Petra Nečase nesrozumitelná (viz graf 1). Ještě hůře je na tom reforma z pohledu důvěry v její dlouhodobé fungování: 22 % nevěří v její dlouhodobou udržitelnost a celých 49 % si pak myslí, že dokonce nepřežije další parlamentní volby (viz graf 2). Skepse vůči reformě roste s věkem, v regionálním porovnání jsou pak nejvíce nedůvěřiví Moravané

Více…

 

6. 4. 2012
 

Kampaň fondů zabírá, lidé víc spoří na penzi

Až sto tisíc Čechů, kteří si platí soukromé penzijní připojištění, se už připravilo na reformu a začalo spořit víc peněz. Penzijní fondy hlásí, že vklady zvedají všechny skupiny lidí. Tedy jak ti, kteří by bez toho o státní příspěvek od příštího roku přišli, tak ti, kteří chtějí dosáhnout na zvýšenou maximální státní podporu.

Více…

 

20. 3. 2012
 

Průměrný Čech by si měl na penzi našetřit aspoň půl milionu. Jinak si utáhne opasek

Současné státní důchody lidem s průměrným příjmem umožňují dosáhnout sotva na 60 procent čisté mzdy. Šéf Penzijního fondu České spořitelny Aleš Poklop považuje za optimální mít na penzi k dispozici částku odpovídající 75 procentům předchozího čistého příjmu.

Více…

 

18. 3. 2012
 

AWD: Pětina Čechů se nijak finančně nezajišťuje na důchod

Praha - Celkem 21 procent Čechů se žádným způsobem finančně nezajišťuje na důchod. Pokud spoří, je to nejčastěji pomocí penzijního připojištění. Více než třetina lidí (38 procent) do budoucna plánuje spořit výrazně více. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který si na vzorku 1041 respondentů nechala zpracovat poradenská společnost AWD.

Více…

 

9. 3. 2012
 

Aleš Poklop: Se spořením na důchod začněte, dokud to vaše peněženka nepocítí

Začátkem příštího roku odstartuje penzijní reforma, která počítá s několika zásadními rozhodnutími občanů samých. První je potřeba řešit již letos. „Vstoupit do penzijního připojištění za stávajících podmínek je příležitost, která se už nebude opakovat,“ říká Aleš Poklop, generální ředitel Penzijního fondu České spořitelny.

Více…

 

31. 1. 2012
 

Jaké penzijní fondy přejdou do druhého pilíře?

Jaké penzijní fondy přejdou do druhého pilíře, kde si lidé budou moci odkládat část sociálního pojištění? Rozhodnutí dosud nepadlo v případě ING Penzijním fondu a AXA penzijním fondu. Druhý pilíř by měl přitom začít už za 11 měsíců. Velká část penzijních fondů však do druhého pilíře vstoupit plánuje:

Více…
 

31. 1. 2012

Se změnou penzijního fondu neváhejte

Penzijní reforma sice vstoupí do praxe až příští rok, kdo ale hodlá změnit fond, měl by si pospíšit. Pokud chce připojištění změnit za stávajících podmínek, o změnu musí požádat do 28. února.

Více…


31. 1. 2012

Stát se chystá propojit stavební spoření s důchody. A zvažuje to i se školným

Původně chtěl stát omezit použití státní podpory ze stavebního spoření jen na bydlení. Nyní stát plánuje jeho využití k zabezpečení na stáří - státní příspěvek by si lidé mohli převést do třetího pilíře. Mladí jej mohou využít na školné.

Více…

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 26.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,030 - -0,04%
USD 21,902 + 0,74%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster