800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Platbomat

Jak platbomat funguje a co všechno umí?
Výhody platbomatu
Jak toto zařízení funguje?
 

Jednoznačně nejpohodlnější a nejvýhodnější způsob zadávání platebních příkazů nabízí Česká spořitelna prostřednictvím telefonního a internetového bankovnictví SERVIS 24. Nejobvyklejší bankovní služba - tedy zadání platebního příkazu - je tu rychlejší a levnější než jeho zadání přímo na přepážce pobočky nebo přes sběrný box. 

Pro klienty, kteří dávají přednost placení faktur a složenek pomocí klasických papírových platebních příkazů, nabízí Česká spořitelna komfortní službu - tzv. platbomat:

platbomat - foto

Tento stroj se do jisté míry podobá bankomatům, ale neobsahuje žádnou hotovost a umožňuje klientovi zadat rychle a levně příkazy k úhradě. Jeho použití je cenově výhodnější než využití sběrného boxu. Podmínkou použití platbomatu je vlastnictví platební karty České spořitelny. Klient zaplatí za jednu položku platebního styku (příkaz k úhradě nebo složenka) podanou přes sběrný box 20 Kč, přes platbomat jen 5 Kč.

Jak platbomat funguje a co všechno umí? 

Klient vloží do platbomatu platební kartu České spořitelny, zadá příslušný PIN k této kartě a dále postupuje dle pokynů, které se objevují na dotykové obrazovce zařízení. Součástí platbomatu je skener a čtečka čárových či QR kódů. Tato zařízení velice zjednodušují zadávání příkazů k úhradě, protože umožňují:

  • skenovat údaje ze spořitelních formulářů příkazu k úhradě (jedno-položkový i tří-položkový) a dále z poštovních poukázek typu A České pošty,
  • přečíst údaje po přiložení čárového kódu ke čtečce u dokladů SIPO České pošty,
  • přečíst údaje po přiložení QR kódu ke čtečce u faktur některých výstavců (aktuálně např. společnosti T-Mobile a Vodafone).

Po načtení údajů do platbomatu tak klient pouze zkontroluje správnost načtených údajů.

Platbomaty umožňují skenovat pouze standardní příkazy k úhradě České spořitelny a složenky, níže přikládáme ukázky jejich platných podob.

Platbomat pro bezhotovostní služby - obrázek

Klient však může detaily platebního příkazu také zadat přímo přes klávesnici (tento způsob lze použít i na všech našich více než 1 200 bankomatech v České republice). Číslo svého účtu klient zadávat nemusí, automaticky se totiž vyplní číslo účtu vázané k platební kartě, kterou se klient identifikuje. Platba se následně autorizuje (= podepíše) prostřednictvím PIN kódu k této kartě, který klient zadává na začátku práce s platbomatem. Počet plateb zadaných pomocí platbomatu není omezen, pouze je v zájmu bezpečnosti klienta nastaven denní limit 500 000 Kč.

Výhody platbomatu: 

Výhody platbomatu

  • platbomat zkracuje a zjednodušuje zadávání příkazů k úhradě
  • příkazy splatné v den zadání na účet ČS jsou připsány během několika minut
  • platbomat vrátí klientovi originál platebního příkazu a vydá potvrzenku o přijetí příkazu ke zpracování, což má větší váhu než kopie příkazu k úhradě vhozeného do sběrného boxu

 

Další výhody u bankomatů

Komfortní funkce platbomatu Česká spořitelna postupně rozšiřuje i na síť svých bankomatů. Stávající bankomaty proto postupně vybavuje čtečkami čárových kódů, které umožňují načíst data z dokladů SIPO složenky České pošty přímo do bankomatu.

Jak toto zařízení funguje?

Klient vloží kartu do bankomatu, zadá čtyřmístný PIN, v menu na obrazovce zvolí „Příkazy k úhradě“ a doklad SIPO nebo složenku přiloží čárovým kódem ke čtečce. Následně zkontroluje správnost načtených dat a potvrdí zadaný platební příkaz. V současné době mohou klienti využít 280 bankomatů vybavených čtečkou čárových kódů.

Standardní příkazy k úhradě České spořitelny a složenky (pdf) [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 18.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,050 - -0,04%
USD 22,225 - -0,16%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster