800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

Neotvírejte e-maily od odesílatelů, které neznáte

Příběh | Úvod kurzu | Test

Virová nákaza | Nebezpečné webové stránky | Následky nepozorných akcí | Spam a potvrzení identity

Až 95 % veškeré elektronické pošty tvoří spam (hromadná nevyžádaná pošta). Většinou jde o reklamní sdělení. Poskytovatelé internetových služeb se pomocí nejrůznějších technologií snaží takovéto zprávy omezit tak, aby se nevyžádaná pošta nedostala až ke koncovým uživatelům.

Jak správně postupovat?

Pokud obdržíte nevyžádanou poštu, je nejlepší ji smazat. Pokud ji otevřete, může obsahovat odkazy například na obrázky uložené na jiných webových stránkách nebo serverech. Při otevření takového obrázku má odesílatel spamu jistotu, že jeho e-mail k Vám dorazil a může Vám tedy zasílat další. To je důvod, proč některé poštovní programy takové obrázky z odkazů nezobrazují.

Můžete se pokusit odesílatele upozornit, že si takovou korespondenci nepřejete. Zvláště u cizojazyčných spamů to však prakticky nemá smysl. Adresa odesílatele bývá většinou smyšlená a odpovědí navíc potvrzujete, že spam k Vám dorazil, což může zasílatele povzbudit k posílání dalších nevyžádaných zpráv. Nejlépe je na takové sdělení nereagovat a nepřijímat takto zasílané obchodní nabídky.

Rozesílání nevyžádaných obchodních sdělení je ČR v rozporu s platnou legislativou. Stížnost na takovouto činnost můžete podat prostřednictvím webového formuláře Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster