800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

Věnujte pozornost zabezpečení internetbankingu

Příběh | Úvod kurzu | Test

Druhy a účely hesel | Odezírání z obrazovky | Odhlašování z aplikace | Papírové výpisy

Při práci s počítačem může nastat situace, kdy si potřebujete odběhnout nebo prostě pro daný okamžik práci skončit. V takovém případě je důležité dát počítači vědět. Jen tak je možné zabránit tomu, aby neobsazený počítač nevyužil někdo jiný, kdo by si mohl prohlédnout, co máte rozpracované, a v horším případě pod Vaším jménem realizovat transakce, se kterými byste jistě nesouhlasili. Zvláště obezřetní buďte při používání veřejně přístupných počítačů. 

Jak správně postupovat?

Zde platí jednoduchá zásada: pokud se do nějaké aplikace přihlásím, musím se také odhlásit. Toto pravidlo platí nejen pro firemní a bankovní aplikace, ale i pro elektronickou poštu, objednávání zboží v internetových obchodech apod.

Pokud se přihlašujete do operačního systému počítače pod svým uživatelským jménem, nezapomeňte se po ukončení práce také odhlásit nebo počítač uspat. V případě, že v průběhu práce potřebujete odejít, počítač uzamkněte. V běžném systému je tato funkce dostupná po stisku kláves Ctrl + Alt + Del. Uzamčení zajistí, že před pokračováním v další práci počítač znovu ověří Vaši identitu, tj. bude vyžadovat zadání správného hesla. Pokud potřebujete počítač uzamykat často a opětovné zadávání hesla by Vás zdržovalo, pořiďte si počítač s čtečkou otisků prstů. Mnoho druhů notebooků je dnes již běžně vybaveno čtečkou otisků prstů. Čtečku lze koupit i jako externí (přípojné) zařízení, podobně jako myš. Pro ověření Vaší identity pak jen stačí položit prst na snímač, počítač se odemkne a Vy můžete pokračovat tam, kde jste před uzamčením skončili.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster