800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

Věnujte pozornost zabezpečení internetbankingu

Příběh | Úvod kurzu | Test

Druhy a účely hesel | Odezírání z obrazovky | Odhlašování z aplikace | Papírové výpisy

Heslo slouží k ověření identity uživatele. Jednotliví uživatelé jsou navzájem odlišeni uživatelským jménem, které může být veřejně známé. Heslo musí být naopak tajné a zná ho jen uživatel, jelikož pomocí hesla se přihlašuje ke svému účtu. Stejným způsobem je zabezpečen přístup do bankomatu. Vložená bankovní karta udává identitu uživatele a PIN kód pak tuto identitu ověřuje. PIN kód je tedy důkazem, že kartu používá oprávněný uživatel.

Jak správně postupovat?

Heslo nebo PIN kód musíte držet v tajnosti. Nalepování hesel na monitor počítače nebo lepení PIN kódu na kreditní kartu je velmi nebezpečné. Tímto neuvážlivým chováním zpřístupňujete svůj účet komukoliv. Pamatujte si, že klient banky zodpovídá za zachování důvěrných přístupových údajů ke svému účtu elektronického bankovnictví, PIN kódu bankovní karty atd. Podvodná transakce platební kartou, při které byl zadán PIN kód, není kryta pojištěním karty.

Hesla a PIN kódy si nikde nezapisujte a ani je nikomu nesdělujte.  Pokud si přece jen chcete údaje uchovat zapsané, dejte je do trezoru nebo tam, kam máte přístup jen Vy.

Pokud máte možnost si zvolit heslo vlastní, volte je tak, aby bylo přiměřeně dlouhé (minimálně osm znaků) a aby bylo pokud možno složeno z „náhodné“ posloupnosti znaků. Je dobré si vytvořit mnemotechnickou pomůcku pro zapamatování hesla. Nepoužívejte stejné heslo k různým účelům. Heslo k internetovému bankovnictví nikdy nepoužívejte jinde (např. pro přístup k emailu, k sociálním sítím apod.)

V žádném případě nepoužívejte pro tvorbu hesla jednoduše odhadnutelné údaje o Vaší osobě, jako např. jméno či jméno Vašich dětí, datum narození atd.

Hesla je vhodné po určitém čase měnit. Doba platnosti hesla by měla být tím kratší, čím je pro Vás důležitější to, co heslo chrání.

Pokud si můžete vybrat, vždy používejte autorizaci bankovních transakcí nejen heslem, ale i dalšími způsoby, jako je například autorizační SMS.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 19.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,110 + 0,08%
USD 21,829 + 0,15%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster