800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

Používejte legální a aktualizovaný operační systém

Příběh | Úvod kurzu | Test

Legální software | Aktualizace softwaru | Počítačové viry | Firewall

Firewall je ochranná bariéra, která kontroluje a omezuje přenos informací mezi daným počítačem a okolní počítačovou sítí nebo internetem. V operačním systému Windows se tento prvek jmenuje Brána firewall systému Windows. Pro bližší pochopení si představte připojení Vašeho počítače k internetu jako rušnou dálnici s mnoha pruhy v obou směrech. Na firewall se pak můžete dívat jako na kontrolní stanoviště, jehož obsluha povoluje nebo zakazuje průjezd každého vozidla. Podle typu firewallu se kontroluje buď jen to, kterým pruhem auto jede, nebo případně i co veze.  Firewall tak může například zastavit vniknutí počítačového červa nebo zastaví „auto“, které se snaží vyvézt informace o Vaší kreditní kartě.

Jak správně postupovat?

Většina moderních operačních systémů obsahuje firewall s alespoň základními schopnostmi. Mějte jej vždy aktivovaný. Samostatně lze pořídit pokročilejší firewally s více funkcemi. Některé antivirové balíky také obsahují pokročilé firewally. Pokud takový firewall máte ve Vašem počítači k dispozici, je vhodné jej využít.

Může se stát, že za provozu se Vás firewall zeptá, zda chcete určitou komunikaci povolit či nikoliv. Je důležité si upozornění řádně přečíst a akci povolit jen v případě, že plně rozumíte důsledkům. Pokud si nejste o správnosti jisti, je lepší se poradit s odborníkem.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 21.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,110 + 0,23%
USD 22,235 + 0,04%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster