800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

Používejte legální a aktualizovaný operační systém

Příběh | Úvod kurzu | Test

Legální software | Aktualizace softwaru | Počítačové viry | Firewall

V současnosti používané operační systémy a aplikace jsou obsáhlé a velmi složité počítačové programy. Při jejich přípravě se bohužel nelze vyhnout chybám či opomenutím. Některé z těchto chyb mohou být zneužity lidmi zabývajícími se programováním počítačových virů a podobných programů, které mohou následně proniknout do Vašeho počítače. Takto napadený počítač již nepracuje jen pro Vás, ale je plně v moci útočníka, aniž Vy něco tušíte. Například může číst Vaše uložené dokumenty nebo prostřednictvím Vašeho počítače rozesílat nevyžádanou poštu, tzv. spam. 

Jak správně postupovat?

Výrobci na zjištěné slabiny softwaru velmi rychle reagují vydáním opravných balíčků, které však často bývají k dispozici jen pro legální uživatele.  Pamatujte si tedy, že legální software je základním předpokladem bezpečného používání Vašeho počítače, protože neaktualizovaný počítač je lehce napadnutelný.

Operační systémy a důležité programy samy automaticky zjišťují dostupnost oprav a aktualizací. V případě, že jsou dané aktualizace k dispozici, provede se jejich instalace. Doporučujeme funkci automatických aktualizací na Vašem počítači nevypínat.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 24.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,120 + 0,15%
USD 22,107 - -0,36%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster