800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

Používejte legální a aktualizovaný operační systém

Příběh | Úvod kurzu | Test

Legální software | Aktualizace softwaru | Počítačové viry | Firewall

Počítač je základním nástrojem pro uživatele elektronického bankovnictví, podobně jako je automobil nástrojem pro řidiče. Jestliže chceme, aby nám automobil dobře sloužil, musíme jej nejen legálně koupit a provozovat, ale také o něj pečovat. Nejinak to funguje s počítačem a počítačovým softwarem.

Co Vám hrozí, když nebudete používat legální software? V první řadě tím porušíte právní předpisy a ihned budou následovat technická rizika, jako například:

  • Nelegální software může být pozměněn, nemusí tedy  fungovat správně. To může následně vést k poškození systému, ztrátě dat, či dokonce k zneužití Vašich osobních údajů i případné finanční ztrátě.
  • Výrobce Vám neposkytne podporu. V případě řešení problémů nebudete mít k dispozici aktualizace a opravy softwaru.

Jak správně postupovat?

Základním softwarem počítače je operační systém. Ten umožňuje provozování všech dalších programů v počítači. Většinou je výrobcem počítačů poskytnut jako součást dodávky nového počítače. 

Pokud kupujete počítač s operačním systémem Windows, dodavatel na něj musí nalepit licenční štítek. Přesvědčte se o tom.

Pokud operační systém pořizujete samostatně, doporučujeme nákup u autorizovaného prodejce. Jen tak máte jistotu, že nejde o padělek. Seznamy autorizovaných prodejců najdete na webových stránkách jednotlivých výrobců operačních systémů.

Stejné doporučení platí i pro nákup dalšího softwaru. Lákavé nabídky, na stažení softwaru z internetu za zlomek jeho běžné ceny, jsou často podvodem. Legálnost svého operačního systému Windows si můžete ověřit na webových stránkách výrobce.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 20.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,090 - -0,08%
USD 21,773 - -0,26%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster