800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

9. dubna 2009 - Lidové noviny

Češi při čerpání úvěrů nepodceňují krizi. Daleko více než dříve pamatují na pojištění ztráty zaměstnání.

Ztráta zaměstnání a s tím spojený výpadek pravidelného příjmu je v současné době hlavní obava, kterou lidé mají v souvislosti s ekonomickou krizí. Zcela patrné je to na přístupu lidí k úvěrům. Zatímco dříve, pokud to banka nevyžadovala, klienti o pojištění schopnosti splácet půjčku tolik nestáli, dnes se situace mění.

Podle slov Zdeňka Jaroše, generálního ředitele pojišťovny Cardif Pro Vita, která je hlavním hráčem na trhu pojištění úvěrů, je zájem klientů o tyto pojistky v poslední době hodně znát. „Obecně u pojištění schopnosti klienta splácet nabízíme dvě balíčkové varianty. První balíček vedle dalších rizik obsahuje i ztrátu zaměstnání, druhý nikoliv. A právě o první variantu zájem klientů velmi rychle narůstá. Za poslední dvě čtvrtletí se nám podíl těchto pojistek zvýšil asi o čtvrtinu,“ řekl Jaroš.

Větší odpovědnost klientů při čerpání úvěrů přiznávají také banky. „Zájem lidí pojistit se proti ztrátě zaměstnání kvůli obavám z ekonomické krize narůstá. Velmi patrné je to například u spotřebitelských půjček, kde je pojištění schopnosti splácet pro klienty nepovinné,“ popsala Kristýna Havligerová, mluvčí České spořitelny.

Ještě zřetelnější příklon klientů k těmto pojistkám je u půjček na bydlení - hypoték a úvěrů ze stavebního spoření. „Klienti se při čerpání půjček nyní hodně zajímají o možnosti pojistit se proti výpadku příjmů kvůli ztrátě zaměstnání. I proto jsme letos začali tyto pojistky nabízet i těm, kteří úvěr čerpali již dříve a nyní jej už splácí,“ vysvětlila Hana Vaněčková, mluvčí Modré pyramidy Stavební spořitelny.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 21.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,100 + 0,04%
USD 21,750 - -0,11%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster