800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

11.05.2017

Česká spořitelna nabízí Stock Small Caps: umožní investovat do firem, které změní budoucnost

  • Nový akciový fond Stock Small Caps přináší investiční příležitosti s nadstandardním potenciálem zhodnocení
  • Nabízí možnost investovat do menších firem na vyspělých západních trzích
  • Fond je určen především pro zkušené a dynamické investory

Na začátku května 2017 spustila Česká spořitelna prostřednictvím Erste Asset Management nový akciový fond Stock Small Caps, který je vhodný pro dlouhodobé investice na pět a více let. „Je určen především pro zkušené a dynamické investory, kteří očekávají vysoké zhodnocení a jsou ochotni přijmout vyšší tržní rizika,“ říká Petr Valenta, ředitel retailových investic České spořitelny. Minimální výše investice je 300 Kč a vstupní poplatek činí 3 %.

Stock Small Caps nabízí možnost investovat především do méně známých menších firem na vyspělých trzích západní Evropy a severní Ameriky, jejichž potenciál růstu není ještě plně zahrnutý v jejich ocenění, a dávají tak prostor pro atraktivní nadvýnos. „Vybíráme ty, které se vyznačují pochopitelným modelem podnikání, stabilním a osobně zainteresovaným managementem, jasně zdůvodnitelnou konkurenční výhodou v sektoru podnikání a kvalitním plánem na další růst tržeb a marží,“ říká manažer fondu Mikuláš Splítek. Fond je navíc zajímavým diverzifikačním prvkem každého investičního portfolia a poskytuje investiční příležitost, která díky výhodným atributům malých firem umožňuje mnohem vyšší dynamiku růstu. U fondu je aktivně řízeno měnové zajištění.

Za fondem stojí profesionální a velmi zkušený akciový tým správce fondu Erste Asset Management, jehož odborníci zakládali mimořádně úspěšný podílový fond Top Stocks. Portfolio manažer aktivně vyhledává a vybírá na trhu jednotlivé společnosti s dlouhodobým růstovým potenciálem. Portfolio fondu je reprezentováno 40 až 50 investičními nápady, pečlivě vybranými akciemi „Small caps“ společností.
Pojem „Small caps“ se používá pro označení společností s relativně malou tržní kapitalizací (jejich velikost se pohybuje mezi 100 miliony až jednotkami miliard eur), které jsou obchodovány na burzách. Nejedná se tedy o malé firmy, které známe z našeho prostředí, ani o čistě start-up společnosti, ale o společnosti s fungující strukturou a majetkem. Oproti velkým „gigantům bývají „Small caps“ společnosti pružnější a inovativnější. Jedná se především o méně známé společnosti, které mají do budoucna potenciál dynamicky růst. „Small caps“ společnosti historicky překonávají svou výkonností ty velké v průměru o 2 % ročně. Jedná se navíc o velmi významný globální investiční prostor, „Small caps“ společnosti jej tvoří přibližně z 20 %.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:?

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Pavla Kozáková
Tiskové centrum ČS
 


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 21.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,110 + 0,23%
USD 22,235 + 0,04%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster