800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

26.04.2017

Česká spořitelna uvádí na trh zvýhodněné financování pro veřejný sektor

  • Česká spořitelna začne nabízet ve spolupráci s Rozvojovou bankou Rady Evropy zvýhodněné úvěry pro veřejný sektor. Lze jimi financovat programy na zlepšování životních podmínek měst a obcí.
  • Celkově plánuje spořitelna zafinancovat projekty za 50 milionů EUR.

Česká spořitelna uvádí na trh nové zvýhodněné úvěry pro veřejné korporace, města, obce a další klienty z veřejného sektoru. S podporou Rozvojové banky Rady Evropy (CEB) začíná spořitelna nabízet se zvýhodněnou úrokovou sazbou financování projektů v oblasti ochrany životního prostředí a zlepšování životních podmínek v městských a venkovských oblastech.

„Nové úvěry investičního charakteru lze využít například na financování municipální infrastruktury, ale také vzdělávacích a zdravotnických zařízení, sportovních zařízení, anebo k rozvoji průmyslových areálů,“ řekl Ladislav Dvořák, manažer strategických projektů České spořitelny.

Projekty musí být ve fázi před realizací a jejich celkové náklady nepřesahují 130 milionů korun. Výše úvěrů se bude pohybovat od 5 milionů korun do 130 milionů korun. Délka splatnosti úvěru bude od 5 do 20 let. Česká spořitelna takto plánuje ve spolupráci s CEB poskytnout do března 2019 financování v hodnotě 50 milionů euro.

Nejnovější nabídka úvěrování veřejnému sektoru ve spolupráci s ECB potvrzuje dominantní pozici České spořitelny jak v nabídce finančních instrumentů EU, tak i ve financování veřejného sektoru. Na zlepšování životních podmínek v domácích městech a obcích se Česká spořitelna podílí například prostřednictvím programu Chytré město, v jehož rámci zprostředkovává a poskytuje financování na zavádění moderních technologií do měst.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:?

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 21.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,110 + 0,23%
USD 22,235 + 0,04%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster