800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

15.12.2016

Melinda navrací dětský úsměv tam, kde se ztratil

„Těmto dětem nikdo jiný nepomůže. V České republice je málo organizací, které by pracovaly přímo s předškolními dětmi z nefunkčních rodin. Většinou se jim začnou věnovat až v době, kdy se dostanou do dětského domova," vysvětluje Vladislava Táčnerová, ředitelka neziskové organizace Smíšek, která v Praze provozuje integrační školičky pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Jde především o děti z azylových domů a ubytoven nebo ty, které si prošly týráním v rodině. Vyrovnávat se s traumatickými zážitky pomáhají dětem i hodiny plavání. Na ně jim přispívají klienti České spořitelny, kteří využívají mobilní dárcovskou aplikaci Melinda.

Tato unikátní dárcovská aplikace pro klienty České spořitelny funguje už rok. Její kouzlo spočívá v jednoduchosti - klient si snadno nastaví základní parametry toho, jak a komu chce přispívat. Unikátnost tkví ve způsobu darování, a to zaokrouhlením plateb kartou Spořitelny. Klient si zvolí míru zaokrouhlování a také svůj měsíční limit štědrosti - maximální sumu, kterou chce v součtu věnovat. Darovat může samozřejmě i jednorázově. Během prvního roku existence Melindy věnovali klienti banky téměř 370 tisíc korun a podpořili třicítku projektů.

Příspěvky, které projekty získávají v plné výši, jsou navíc daňově uznatelné. V aplikaci si dárce vybírá vždy z desítky projektů - nový se objeví ve chvíli, kdy jiný získá kýženou finanční podporu. Uživatelé aplikace mohou také sami navrhnout, na co by chtěli přispívat příště. Pravidla a další informace k aplikaci, včetně seznamu aktuálních i podpořených projektů, jsou k dispozici na www.csas.cz/melinda.

Jedním vánočním nákupem tak mohou klienti Spořitelny způsobit radost hned dvakrát. Stačí platit kartou České spořitelny a mít aktivní Melindu. A pokud by chtěli radost dále násobit, vyberou si dárky pro své blízké z nabídky Katalogu dobrých věcí (http://pomahamedobrymvecem.cz/katalog)  - najdou v něm Spořitelnou prověřené výrobky a služby sociálních podniků a neziskových organizací.

Melinda v číslech

  • poprvé si Melindu mohli do mobilů stáhnout klienti Spořitelny v prosinci 2015
  • během prvního roku pomohla potřebným téměř 370 tisíci korunami
  • aktuálně se součet týdenních příspěvků v aplikaci pohybuje okolo 10 000 Kč
  • 77 % uživatelů aplikace zaokrouhluje své platby na desítky
  • 42 % má nastavený měsíční limit štědrosti na 100 Kč
  • nejčastější jednorázový příspěvek činí 100 Kč, takto daruje 29 % uživatelů aplikace

 

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz


 

PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,080 - -0,11%
USD 22,111 - -0,56%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster