800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

12.10.2016

Odvahu je potřeba ocenit: Nadace České spořitelny vyhlašuje 3. ročník Ceny Floccus

  • Nadace České spořitelny na konci ledna 2017 již potřetí udělí Cenu Floccus
  • Od 12. října do 10. listopadu 2016 je možné nominovat neziskové organizace a jednotlivce, kteří pomáhají lidem na okraji společnosti
  • O tom, kdo získá ocenění i peněžitou odměnu, rozhodne ve dvou kategoriích odborná porota, v dalších dvou pak hlasování veřejnosti a zaměstnanců České spořitelny

Překonat bariéry, které lidem do cesty staví stáří, mentální postižení nebo drogová závislost, chce odvahu. Tu již potřetí ocení Nadace České spořitelny prostřednictvím Ceny Floccus organizacím a jednotlivcům, kteří tyto znevýhodněné skupiny lidí podporují. Jedná se o stejné oblasti, v nichž dlouhodobě působí i Nadace ČS. K Ceně Floccus se váže i finanční odměna - 100 tisíc Kč pro organizaci a 50 tisíc Kč pro jednotlivce.

V letošním ročníku chce Nadace ČS vyzdvihnout organizace, které jsou příkladem pro ostatní ve způsobu řízení financí. Neziskové organizace se nezřídka potýkají s jen malou zkušeností se standardními byznysovými postupy. K financování provozu svých činností historicky využívají dotace a granty, jejich rozpočty jsou tak nestabilní. Málokdy si vytvářejí rezervu, díky níž by překlenuly první kvartál, kdy čekají na finance z dotací a grantů, natož aby investovaly do budoucnosti. Nadace tak chce vyzdvihnout ty, kteří efektivně pracují na dlouhodobé finanční udržitelnosti.  Jednou z organizací, která na trvalou udržitelnost vsadila, je laureát ceny z roku 2015 Sdružení Neratov: „V roce 2011 jsme si ve Sdružení Neratov uvědomili, že je čas změnit strategii a zaměřit se na udržitelnost naší činnosti. Zcela jsme změnili strategii sdružení a od té doby se věnujeme tzv. sociálnímu podnikání. Finanční stabilitu jsme si vytkli jako dlouhodobý cíl," přibližuje Antonín Nekvinda ze Sdružení Neratov.

Nominovat neziskové organizace může kdokoli, a to do 10. listopadu zde [nové okno]. Nominovat jednotlivce může pouze organizace, a to do 10. listopadu zde [nové okno]. Hlasování veřejnosti proběhne od 6. ledna do 22. ledna 2017.

V dosavadních dvou ročnících ceny rozdala nadace 18 ocenění. Například zvláštní cenu poroty si odnesly organizace bránící práva lidí s handicapem - Liga lidských práv a Quip,  Na webových stránkách Nadace České spořitelny http://nadacecs.cz/floccus [nové okno] lze dohledat veškeré informace i seznam všech vítězů.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Pavla Kozáková
Tiskové centrum ČS
 

PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 21.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,110 + 0,23%
USD 22,235 + 0,04%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster