800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

01.06.2016 11:00

Bezpapírová banka: pobočky České spořitelny na Severní Moravě využívají biometrický podpis

  • Severní Morava se stala od poloviny května prvním regionem  v České spořitelně, kde se využívá biometrický podpis klientské dokumentace.  
  • Denně tak klienti biometricky podepíší v průměru 5 400 dokumentů v 59 severomoravských pobočkách.
  • Projekt se postupně bude rozšiřovat i do dalších regionů.

Na pokladnách v regionu Severní Morava  klienti České spořitelny  podepisují své dokumenty prostřednictvím biometrického podpisu. Pracovníci téměř šedesáti severomoravských poboček tak už nemusí tisknout klientskou dokumentaci. Při biometrickém podepisování využije klient místo  papírového dokladu speciální zařízení, takzvaný signpad či tablet. Tato elektronická destička snímá kromě tvaru podpisu ještě celou řadu dalších jedinečných charakteristik podpisu, např. rychlost, tlak a jeho průběh v čase. Biometrické podepisování je časově a administrativně méně náročné a významně šetří naše životní prostředí.

„Díky biometrickému podepisování se především zjednoduší a urychlí proces vyřízení požadavku klienta. Stejně je tomu tak i na straně banky. Kroky, které musí nastat poté, co se doklad podepíše, tedy podepisování a orazítkování bankou, oštítkování, registrace, založení, odeslání, archivace a skartace prostě odpadají,“ říká Konstantin Jech, projektový manažer České spořitelny zodpovědný za projekt, a dodává: „V celém regionu se ročně vytisklo přes dva miliony papírových pokladních dokladů. Dnes díky biometrii netiskneme, vzniká elektronický originál dokumentu, který je bezpečně uložen v nově vzniklém digitálním důvěryhodném úložišti.“

Nyní Česká spořitelna využívá biometrický podpis celkem v 77 pobočkách. V následujících měsících bude tento způsob podepisování klientské dokumentace rozšířen na 305 poboček.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Pavla Kozáková
Tiskové centrum ČS
 

PDF verze tiskové zprávy

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 17.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,060 - -0,42%
USD 22,261 - -0,35%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster