800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

25.05.2016 11:00

Česká spořitelna nabídne českým start up projektům 550 milionů korun. O rizika se podělí s Evropským investičním fondem

?

  • Nová smlouva mezi Evropským investičním fondem (EIF) a Českou spořitelnou umožní České spořitelně poskytnout finanční prostředky českým start up projektům v celkové výši 550 milionů Kč po dobu příštích dvou let.
  • Díky garancím EIF pokrývá Česká spořitelna nabídkou zvýhodněných úvěrů portfolio klientů od začínajících podnikatelů přes malé firmy až po společnosti s 500 zaměstnanci.
  • Od roku 2004 Česká spořitelna poskytla s garancí EIF nebo financováním Evropské investiční banky českým firmám úvěry v celkové výši 1,25 mld. EUR (33,75 mld. Kč).

Evropský investiční fond a Česká spořitelna podepsaly smlouvu o garanci zvýhodněných úvěrů pro start up projekty. Nová smlouva umožní České spořitelně poskytnout českým firmám a podnikatelům na rozjezd podnikání finanční prostředky až do celkové výše 550 milionů Kč po dobu příštích dvou let. 

“Díky novému úvěru s garancí EIF budeme schopni podpořit začínající podnikatele se zajímavými projekty bez zbytečné administrativy i bez podnikatelské historie. Partner v podobě EIF nám totiž umožňuje redukovat požadavky na zajištění úvěrů a akceptovat vyšší riziko start up  projektů,“ uvedl Ladislav Dvořák, manažer strategických projektů České spořitelny.

„Úvěry zaměřené na mikrofinancování v rámci programu EU EaSI budou určené podnikatelům, kteří chtějí v Česku začít vlastní byznys. Jsme rádi, že jim můžeme poskytovat podporu právě ve spolupráci s Českou spořitelnou. EIF v současnosti podporuje v Česku v rámci programu EaSI více než 1300 držitelů mikropůjček. Smlouva s Českou spořitelnou umožní dále rozšířit počet podnikatelů, kterým pomůžeme nastartovat jejich byznys,“ řekl Per-Erik Eriksson, šéf mikrofinancování EIF.

První úvěry s garancemi EIF Česká spořitelna začala poskytovat již v roce 2004 a kromě toho od té doby poskytla českým firmám zvýhodněné úvěry od Evropské investiční banky (EIB) v celkové výši 1,25 mld. EUR (33,75 mld. Kč). To dělá z České spořitelny nejvýznamnějšího partnera EIB ve střední Evropě. V  posledních dvou programech na podporu inovačních investic malých a středních firem podpořila Česká spořitelna celkem 126 projektů.


Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Pavla Kozáková?? 
Tiskové centrum ČS
 

PDF verze tiskové zprávy

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 25.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,040 - -0,12%
USD 21,741 - -0,61%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster