800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

15.04.2016 12:00

ESPA Stock Biotec je nejlepším fondem posledních pěti let

Podílový fond ESPA Stock Biotec zvítězil v prestižní soutěži Thomson Reuters Lipper Fund Award Germany 2016. Za období posledních pěti let dosáhl nejlepšího hodnocení ve srovnání se všemi ostatními mezinárodními podílovými fondy ze sektoru biotechnologií. Odborná porota soutěže oceňuje každý rok nejlepší fondy a investiční společnosti, které vynikají v porovnání s jejich konkurenty trvale vysokým poměrem výkonnosti při zohlednění rizika.

"Výzkumná oddělení biotechnologických společností dokázala v uplynulých letech vyvinout mnohé inovativní léky. Právě z těchto inovací fond profitoval a naši investoři se na tom mohli podílet," hodnotí ocenění manažer fondu Harald Kober.

V minulém roce zhodnotil ESPA Stock Biotec investorům jejich peníze o 21,59 %, při pravidelné investici dosáhlo roční zhodnocení dokonce 36,44 %. Investice fondu směřují do nejvýznamnějších biotechnologických společností především v USA. V minulém roce do fondu, který je primárně určený pro zkušenější investory, klienti investovali 754 mil. Kč. Fond je vhodný pro dlouhodobé investice, jelikož se jedná o akciový fond s většími výkyvy hodnoty podle aktuální situace na kapitálových trzích.

Dlouhodobý růst kurzu, ke kterému docházelo v posledních letech, přešel v druhé polovině loňského roku do prudké korekce. Tu způsobila diskuze o budoucí cenotvorbě léků v USA a vybírání zisků z růstových akcií.

Budoucí vyhlídky pro biotechnologický průmysl jsou však nadále pozitivní. Stáří společnosti se zvyšuje. Politika zdravotnictví se zajímá o to, jak držet náklady na léčbu pod kontrolou. Díky tomu budou inovativní léky z laboratoří biotechnologických společností i nadále poptávané.

Další informace o fondu ESPA Stock Biotech najdete zde [nové okno].

   

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster