800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

04.04.2016

Spustili jsme on-line hru podporující finanční gramotnost dětí a mladých

Nízkou finanční gramotnost našich dětí mohou zlepšit interaktivní hry

Ochota Čechů vzdělávat se ve finanční gramotnosti klesá. Většina se totiž domnívá, že financím rozumí dobře. Chování nás ale usvědčuje z opaku - naše schopnost dobře hospodařit je podprůměrná. Nejohroženější jsou vedle lidí s nižšímipříjmy a vzděláním také děti. To jsou poznatkyprůzkumu finanční gramotnosti, který pro Českou spořitelnu zpracovala agentura Millward Brown.

Podle již citovaného průzkumu by zodpovědnost za finanční vzdělávání na sebe měly vzít školy. A právě
na spolupráci se školami má Česká spořitelna svůj program finančního vzdělávání založený. Aby posílila jeho interaktivní složku, spustila novou hru s prvky finanční gramotnosti Tajuplná cesta.

Finanční svět chce banka mládeži přiblížit její novou hrou Tajuplná cesta. „Hráče zavede do Londýna, kde na ně čeká nejen dobrodružství, ale také řešení “reálných” situací jako je volba nejvýhodnější směnárny, mobilního tarifu, nákup jízdného, či bankovního účtu. Hra podporuje samostatnost a logické myšlení dětí, navíc by je díky skvělým ilustracím a zajímavému ději mohla vážně bavit,” věří Markéta Sodomková, manažerka programů finanční gramotnosti České spořitelny.

Myšlenku interaktivního přístupu k finančnímu vzdělávání podporuje i Magistrát hlavního města Prahy, který vzdělávacímu programu banky udělil záštitu. Dává tak (nejen) pražským školám na vědomí, že využití deskové hry Finanční svoboda nebo nové online hry Tajuplná cesta je cestou k posílení finanční gramotnosti dětí. 

„Finanční gramotnost je pro život v dnešním světě stejně důležitá jako to, že umíme číst a psát. A to je důvod, proč by se děti měly učit hospodařit s penězi už od základní školy,“ říká Petr Dolínek, náměstek primátorky hl. m. Prahy, který nad vzdělávacím programem České spořitelny převzal záštitu. 

Soutěžte s námi o skvělé ceny s Tajuplnou cestou!

Vydejte se s námi na tajuplnou cestu Londýnem. Připravili jsme pro vás napínavou hru, ve které  využijete znalosti z financí a poznáte krásy a nástrahy Londýna.

Zároveň můžete při splnění podmínek hry soutěžit o 3x Apple iPhone 6s a 30 000,- Kč na výlet nebo  zájezd
pro celou třídu! Stačí se zaregistrovat na www.tajuplnacesta.cz [nové okno] a můžete začít dobrodružnou  cestu.

Hru je nutné dohrát až dokonce a tipnout si, kolik hráčů si hru v soutěžním období zahraje.
Soutěž potrvá od 1. 3. 2016 do 15. 5. 2016. Výsledek budeme znát 25. 5. 2016. V případě výhry vás budeme kontaktovat e-mailem nebo telefonem.

Užijte si hru! 

Česká spořitelna

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 24.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,120 + 0,15%
USD 22,107 - -0,36%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster