800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

18.03.2016

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Česká spořitelna uzavřely dohodu o ukončení projektu karty sociálních systémů

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Česká spořitelna se v úterý 2. března 2016 dohodly na ukončení smluvního vztahu a vypořádání vzájemných práv a povinností v projektu karty sociálních systémů (tzv. projekt sKarta).

Dohoda vyjasňuje práva a povinnosti mezi bankou a ministerstvem, které zůstaly nevypořádány po legislativním ukončení výplaty dávek prostřednictvím sKaret, neboť smlouva mezi oběma subjekty byla uzavřena na dobu 12 let. V nejvyšší možné míře respektuje práva a zájmy držitelů sKaret. Česká spořitelna se zavázala zajistit pro původní držitele sKaret možnost výběru zůstatků z účtů k sKartám ve všech jejích pobočkách zdarma, a to minimálně do 31. března 2018.

Banka a ministerstvo se dohodly, že z důvodu ukončení projektu sKarta v důsledku legislativních změn ponese každá ze stran své náklady vynaložené v projektu. Tato dohoda znamená, že žádné ze smluvních stran nepřísluší náhrada nákladů vzniklých v souvislosti s původní smlouvou nebo s projektem karty sociálních systémů.

Zavedení sociálních karet bylo schváleno v roce 2011. Oficiálním cílem projektu bylo ušetřit provozní výdaje při výplatě dávek a omezit jejich zneužívání; karty sloužily také jako identifikační průkaz. Projekt však provázela kritika, která vyústila v přijetí zákona č. 306/2013 Sb., o zrušení karty sociálních systémů, který nabyl účinnosti 1. listopadu 2013. Od té doby docházelo k postupnému ukončování výplaty dávek prostřednictvím tohoto systému.

V současné chvíli si ještě 33,5 tisíc uživatelů nevyzvedlo zůstatek ze zrušených účtů v částce 11 mil. Kč. Na mnoha z nich však leží malé částky do deseti korun. Vybírat je mohou lidé v pobočkách České spořitelny minimálně do 31. března 2018.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz

PDF verze tiskové zprávy

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 20.1.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,040 + 0,07%
USD 25,495 + 0,79%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster