800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

Stručná definice malé vodní elektrárny

K využití potenciálu vodních toků v ČR slouží i kategorie tzv. malých vodních elektráren. Malými vodními elektrárnami se rozumí zdroje elektrické energie s instalovaným výkonem do 10 MW. Většina malých vodních elektráren slouží jako sezónní zdroje. Průtoky toků, na kterých jsou zřizovány, jsou kolísavé a silně závislé na počasí a na ročním období.

Než začnete s projektem

Při plánování nové malé vodní elektrárny je dobré mít na paměti, že výhodnější a současně i větší část hydroenergetického potenciálu ČR je již obsazena,tj. využita. Na druhou stranu je v ČR stále ještě hydropotenciál čekající na využití, avšak jeho technické parametry jsou již výrazně méně ekonomicky výhodné pro realizaci. Jedná se o lokality s nízkými spády, v lepším případě od 2 do 5 m a s extrémně nízkými spády do 2 m. Lokality se spády vyššími jsou k dispozici jen velmi zřídka, hlavně u vodárenských zařízení, kde však budou pro realizace obtížnější podmínky legislativní a ekologické.Vzhledem k tomu, že v ČR máme velmi dobré technologické zabezpečení od množství výrobců, kteří nabízejí všechny typy turbín, všech modifikací a velikostí, je předpoklad, že bude možné využít i lokality s extrémně nízkými spády, i když je zřejmé, že příští realizace se budou vyznačovat delší dobou návratnosti vložených investic a tím pádem i nižšími ekonomickými výsledky.

Orientační informace pro investory

Na koho se obrátit

Pokud potřebujete poradit  nebo již začít jednat o podmínkách financování konkrétního projektu, obraťte se na naše specialisty .

Doporučený postup přípravy projektu

Příprava a vlastní realizace projektu pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů s sebou nese celou řadu specifik, které je třeba mít na zřeteli. Doporučený stručný postup přípravy projektu najdete zde.

Užitečné odkazy týkající se vodních elektráren a turbín

Výrobci zařízení malých vodních elektráren

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 25.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,040 - -0,12%
USD 21,741 - -0,61%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster