800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

Stručná definice fotovoltaického zařízení

Fotovoltaická zařízení představují jednoduchý a elegantní způsob, jak sluneční paprsky přeměnit na elektřinu. Pracují na principu fotoelektrického jevu: částice světla - fotony - dopadají na článek svou energií z něho "vyráží" elektrony. Polovodičová struktura článku pak uspořádává pohyb elektronů na využitelný stejnosměrný elektrický proud. Se stejnými základními stavebními prvky - solárními články - je možné realizovat aplikace s nepatrným výkonem (napájení kalkulačky) až po elektrárny s výkony v MW.

Princip činnosti solárního článku.

V současné době jsou nejrozšířenější solární články vyrobené z krystalického křemíku ve formě monokrystalu (účinnost 14 až 17 %) nebo polykrystalu s účinností 12 až 15 %. V laboratořích byly již vyvinuty články s účinností až 28 %, nejlepší komerční výrobky mají účinnost 20 %.

Protože výkon článků závisí pochopitelně na okamžitém slunečním záření, udává se jejich výkon jako tzv. špičkový, tedy při dopadajícím záření s intenzitou 1 000 W/m2 při definovaném spektru. Článek s účinností 17 % má při ploše 1 m2 špičkový (peak) výkon 170 Wp.

Informace pro investory

Projekty, kde požadovaný úvěr nepřesahuje 15 mil. Kč

Úvěry na financování fotovoltaických elektráren

Projekty, kde požadovaný úvěr přesahuje 15 mil. Kč

Příprava projektu pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů má svá specifika. Základní přehled dokumentace, kterou budete potřebovat pro jednání s bankou najdete zde.

Na koho se obrátit ?

Pokud potřebujete, poradit nebo již začít jednat o podmínkách financování konkrétního projektu, obraťte se na naše specialisty.

Doporučený postup přípravy projektu

Příprava a vlastní realizace projektu pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů s sebou nese celou řadu specifik, které je třeba mít na zřeteli. Doporučený stručný postup přípravy projektu najdete zde.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 25.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,040 - -0,12%
USD 21,741 - -0,61%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster