800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

Stručná definice

Bioplynové stanice umožňují zpracování organického odpadu anaerobní fermentací se současnou výrobou elektrické energie a tepla. Za nejefektivnější se v současnosti považuje využití bioplynu pro pohon spalovacích motorů spojených s agregátem na výrobu el. energie, tj. kogenerační výroba  el. energie a tepla. Lze používat upravené zážehové motory nebo plynové turbíny. Bioplyn lze použít k pohonu motorů, k výrobě mechanické, nebo elektrické energie. Odpadní teplo z chlazení motorů a spalin se používá k ohřevu anaerobních reaktorů, k výrobě teplé vody a k vytápění. Tento způsob ve značné míře pokrývá energetické nároky BPS (bioplynové stanice) nebo ČOV (čistírny odpadních vod).

Na koho se obrátit

Pokud potřebujete všeobecné informace k programu, poradit se nebo již začít jednat o podmínkách financování konkrétního projektu, obraťte se na naše specialisty .

Doporučený postup přípravy projektu

Příprava a vlastní realizace projektu pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů s sebou nese celou řadu specifik, které je třeba mít na zřeteli. Doporučený stručný postup přípravy projektu najdete zde.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster