800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Melinda

S Melindou podporujeme projekty neziskových organizací, které dobře známe. Mnohé patří k našim dlouholetým spolupracovníkům a partnerům. První projekty, na které můžete přispět, vám stručně představujeme zde, více se o nich dozvíte s Melindou.

Bílá pastelka pomáhá nevidomým

Připojme se k celorepublikové veřejné sbírce Bílá pastelka na podporu služeb pro nevidomé. U nás ji od roku 2000 pořádá vždy v říjnu organizace SONS ČR [nové okno] s partnery, a to u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole. Jako symbol světa nevidomých byla vybrána bílá pastelka, zážitek z bílé linie na bílém papíře totiž může sdílet vidomý i nevidomý....

Knihy a sport dětem

Nízkoprahový klub Rubikon [nové okno] je tady pro děti a mladé lidi, kteří mají problémy, neví si s nimi rady, nevědí, kam jít a co s volným časem. Poskytuje jim pomoc při řešení problémů, pomáhá jim umět se dobře poprat s životními nástrahami. Pomoc můžeme i my - přispějme jim na sportovní vybavení a knihovnu.

Fyzioterapie pro děti s pohybovým postižením

Dětem s pohybovým postižením, způsobeným zejména dětskou mozkovou obrnou, pomáhá speciální cvičení, které nabízí organizace Pontis Šumperk [nové okno]. Léčba má prokazatelné výsledky, ale pro sociálně slabší rodiny je nedostupná. Přispějme jim, aby i jejich děti mohly zlepšit své pohybové dovednosti.

Notebook pro Fildu

Jmenuji se Filip a studuji střední pedagogickou školu. Od narození mě trápí těžká porucha růstu a nikdy nebudu moci chodit. Kvůli nemoci mám omezenou schopnost psaní, studium mi usnadňuje notebook, který ale už dosluhuje. Moc rád bych ve studiu pokračoval, ale k tomu potřebuji notebook nový.

Krizová linka pro seniory

Podpořme Život 90 [nové okno], který provozuje linku důvěry pro seniory. Ročně pomůže 14 tisícům seniorů řešit jejich krizovou situaci. Linka je ale neustále přetížená a mnozí se tak vůbec nedovolají. S Vaší pomocí provoz linky zdvojnásobíme!

Zdravotní pomůcky pro domácí hospic

Poslední období našich životů bychom si všichni přáli prožít důstojně a s lidmi, které máme rádi. Pomozme Cestě domů [nové okno], ta nabízí paliativní péči nevyléčitelně nemocným a aktuálně uvítá váš příspěvek na nákup zdravotních pomůcek.

Dejte cihlu k cihle

Chráněné bydlení neziskové organizace Portus Praha, ve kterém našli svůj domov mentálně postižení lidé, shání prostředky na novou střechu, která se jim doslova rozpadá nad hlavou. Společně jim můžeme pomoct zlepšit jejich životní podmínky!
www.akcecihla.cz

"Putovní" chodítko pro seniory

Složme se na putovní chodítko pro seniory. Spolu s osobní asistencí Sue Ryder [nové okno] chodítko pomáhá seniorům prodloužit dobu soběstačnosti, aby mohli žít ve své domácnosti co nejdéle.

Končím s hulením

Podpořme uživatele konopí, kteří se chtějí léčit ze závislosti na marihuaně, ale mají obavy, že to sami nezvládnou, i proto jim pomáhá SANANIM [nové okno].
www.koncimshulenim.cz [nové okno]

Lepší škola pro všechny

Pojďme s Člověkem v tísni [nové okno] pomoci dětem ze sociálně slabších rodin, aby zbytečně neskončily ve zvláštní škole a později bez práce. Víme, jak na to.

Když je naše duše nemocná

Ledovec [nové okno] pomáhá lidem, kteří trpí duševním onemocněním a kvůli tomu mají často pocit, že je společnost nechce přijmout. Podpořme spuštění webového portálu www.zotaveni.cz, jenž pomůže zbourat mýty a předsudky o duševních nemocech.

Speciální houpačka pro autisty

Dopřejme klientům-autistům komunitního centra Vítej [nové okno]... speciální houpačku. Je to vynikající pomůcka pro zlepšení jejich zdravotní i fyzické kondice.

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster