800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Výše daňového zvýhodnění

Příspěvky zaslané pomocí aplikace Melinda jsou odpočitatelné od základu daně. Můžete tak ušetřit na dani při ročním vyúčtování daně.

(Na rozdíl např. od darů zaslaných přes dárcovské SMS (tzv. DMS), které jsou anonymní.

Výše daňového zvýhodnění

Částka, kterou si budete moci uznat, záleží na součtu všech Vašich příspěvků za kalendářní rok a na výši Vašeho daňového základu.

Minimální odpočet  - Vaše dary si můžete odečíst od základu daně, pokud je roční součet Vašich příspěvků alespoň 2% z Vašeho základu daně anebo činí alespoň 1000  Kč.  Tedy abyste si mohli Vaše dary odečíst, je potřeba darovat částku odpovídající 2% Vašeho základu daně, nebo 1000 Kč.

Maximální odpočet - Nejvýše lze odečíst částku, která odpovídá 15% Vašeho základu daně.

Stačí jen 2 kroky

1) Pomocí aplikace Melinda můžete jednotlivým organizacím (na jejichž projekty jste v uplynulém roce přispěli) poslat žádost o zaslání potvrzení o poskytnutých darech (získáte tak tzv. Doklad o výši bezúplatných plnění). Toto potvrzení Vám pak poslouží k tomu, abyste si snížili základ daně. A tak ušetřili při ročním vyúčtování daně.

2) Pak už stačí jen získané potvrzení přiložit k Vašemu daňovému přiznání a vyplnit výši darů do Vašeho daňového přiznání (tzn. Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti a funkčních požitků)


Tip: Jste-li zaměstnanec, daňové přiznání Vám vyřizuje mzdová účetní. V takovém případě stačí předat potvrzení o zaslaných příspěvcích společně s dalšími přílohami (např. potvrzení o zaplacených úrocích, o pojistném na živ. pojištění nebo důchodovém připojištění).

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster