800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

Jsme největší bankou v České republice s 4,74 miliony klientů, kteří denně využívají našich finančních produktů a služeb. Uvědomujeme si proto, jak důležitá je znalost finančního světa pro každého z nás. Abychom dobře rozuměli financím už od útlého věku, rozhodli jsme se pořádat vzdělávací programy určené pro žáky základních, středních a vysokých škol. Cílem našich programů je zvýšit finanční gramotnost dětí a mládeže a přispět tak k dobrému hospodaření celé rodiny.Naší vlajkovou lodí pro oblast finančního vzdělávání je program Finanční svoboda, který je určený učitelům a žákům základních, středních a vysokých škol. Jeho hlavním cílem je naučit děti a mladistvé hospodařit s financemi, plánovat rozpočet, znát finanční pojmy , jako je spotřebitelský úvěr, penzijní fond, akciový fond, ale také uvědomit si, kolik pohybují běžné výdaje rodiny, například kolik stojí pořízení bydlení, nebo domácího mazlíčka. 


Jak program Finanční svoboda probíhá?

Cíle projektu

  • pomoci školám implementovat nejmodernější způsoby výuky finanční gramotnosti, předat a ukázat v praxi použití metodických pomůcek pro výuku finanční gramotnosti a tím změnit myšlení, postoje a chování studentů k osobním financím;
  • předat pedagogům vyučujícím finanční gramotnost unikátní a osvědčené implementační know-how, aby měli jednoduchý vzor, jak využívat se studenty metodické pomůcky k výuce finanční gramotnosti i v následujících letech, již bez účasti externích lektorů.
  • projekt je vhodný pro žáky od 8. ročníku základních škol


Účast v projektu

  • projektu se za školu zúčastní 2 vybraní učitelé finanční gramotnosti a cca 20 - 30 studentů/žáků školy;
  • před implementací ve škole se učitelé účastní 2 – denního workshopu, kde získají výukové pomůcky a teoreticky i prakticky se seznámí s nejmodernějším implementačním know-how;
  • učitelé i studenti se následně účastní 2-denního implementačního programu, který se koná ve škole  za účasti našich odborníků, kteří se na implementaci  podílí, aby učitelům usnadnili co nejvíce práci.


Během workshopu budou učitelé informováni jak o výuce finanční gramotnosti, tak o veškeré logistice  implementace hry Finanční svoboda na  škole. Učitelům budou předány kompletní nejmodernější výukové a metodické pomůcky pro výuku. 


2-denní implementace probíhá v předem dohodnutém termínu. Účastní se jí spolupracující učitelé (účastníci workshopu pro učitele) a studenti/žáci v počtu cca 20 - 30, cca jedna třída.


První den – probíhá projekt ve třídách, kdy jsou studenti/žáci k dispozici pro projekt od 8.00 – 13.30. Při účasti 20 - 30 studentů. V každé třídě je přítomen náš odborník a oba spolupracující proškolení pedagogové školy. Implementaci vedou zkušení a proškolení lektoři a učitelé poskytují součinnost, učí se metodiku implementace a zapojují se dle vlastního uvážení.


Druhý den – probíhá projekt již bez účasti našich odborníků, pouze za přítomnosti  pedagogů. Nicméně studenti/žáci již vše umí, takže zde pedagogové mají spíše organizační roli.


Cena a kontakt

Symbolická cena účasti v programu Finanční svoboda je 600,- Kč pro 1 učitele. Česká spořitelna financuje 95% nákladů projektu. Každá škola může z kapacitních důvodů do programu přihlásit maximálně 2 učitele. Kontaktní osoba: Markéta Sodomková, msodomkova@csas.cz [nové okno].V roce 2016 jsme se společně s Brunem vydali na Tajuplnou cestu po Londýně. Čekala na nás řada nástrah, zábavy a zároveň nové znalosti finanční gramotnosti. Tajuplná cesta přiblížila moderní online formou finanční svět téměř 9000 hráčů. Při propagaci hry jsme se rozhodli dospívající generaci zaujmout netradičním způsobem. Oslovili jsme předního českého youtubera Vidraila a nechali mu volnou ruku, aby natočil video o financích. A jak se mu to povedlo? Na výsledek se podívejte [nové okno] sami.


Školní atlasy Dnešní finanční svět

Školní atlasy Dnešní finanční svět se schvalovací doložkou MŠMT jsou unikátní kombinací tradiční tištěné a moderní digitální verze (k dispozici jsou dostupné demoverze atlasu pro ZŠ i SŠ). Plně vyhovují potřebám výuky v základních školách, víceletých gymnáziích i středních školách, a vychází tak vstříc poptávce po výukových materiálech na podporu rozvoje finanční gramotnosti žáků. Školní atlasy Dnešní finanční svět jsou moderně koncipovány na bázi mezipředmětových vazeb a pokrývají základní tematické celky vzdělávacích oblastí. Atlasy lze objednávat na těchto stránkách [nové okno].

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 26.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,030 - -0,04%
USD 21,902 + 0,74%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster