800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

Informace o projektu a jak se zapojit

1. Cíle projektu

  • pomoci školám implementovat nejmodernější způsoby výuky finanční gramotnosti, předat a ukázat v praxi použití metodických pomůcek pro výuku finanční gramotnosti a tím změnit myšlení, postoje a chování studentů k osobním financím;
  • předat pedagogům vyučujícím finanční gramotnost unikátní a osvědčené implementační know-how, aby měli jednoduchý vzor, jak využívat se studenty metodické pomůcky k výuce finanční gramotnosti i v následujících letech, již bez účasti externích lektorů.
  • projekt je vhodný pro žáky od 7. ročníku základních škol

2. Účast v projektu

  • projektu se za školu zúčastní 2 vybraní učitelé finanční gramotnosti a cca 20 - 30 studentů/žáků školy;
  • před implementací ve škole se učitelé účastní 2 – denního workshopu, kde získají výukové pomůcky a teoreticky i prakticky se seznámí s nejmodernějším implementačním know-how;
  • učitelé i studenti se následně účastní 2-denního implementačního programu, který se koná ve  škole  za účasti našich odborníků, kteří se na implementaci  podílí, aby učitelům usnadnili co nejvíce práci.

Během workshopu budou učitelé informováni jak o výuce finanční gramotnosti, tak o veškeré logistice  implementace hry Finanční svoboda na  škole. Učitelům budou předány kompletní nejmodernější výukové a metodické pomůcky pro výuku. 

2-denní implementace probíhá v předem dohodnutém termínu. Účastní se jí spolupracující učitelé (účastníci workshopu pro učitele) a studenti/žáci v počtu cca 20 - 30, cca jedna třída.

První den – probíhá projekt ve třídách, kdy jsou studenti/žáci k dispozici pro projekt od 8.00 – 13.30. Při účasti 20 - 30 studentů. V každé třídě je přítomen náš odborník a oba spolupracující proškolení pedagogové školy. Implementaci vedou zkušení a proškolení lektoři a učitelé poskytují součinnost, učí se metodiku implementace a zapojují se dle vlastního uvážení.

Druhý den – probíhá projekt již bez účasti našich odborníků, pouze za přítomnosti  pedagogů. Nicméně studenti/žáci již vše umí, takže zde pedagogové mají spíše organizační roli.
 

Workshop a veškeré výukové pomůcky jsou pro školy zdarma.

Na video z turnaje ve Finanční svobodě se můžete podívat zde [nové okno].

Kontakt pro školy:

Pavla Antozsyková - Pavla.Antoszykova@kfp.cz, (telefon: 608 166 776)

 

 

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 20.1.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,040 + 0,07%
USD 25,495 + 0,79%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster