800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

 

 

 

  • 3 % z příjmu, která nyní musíte odvádět státu, si převedete na svůj vlastní důchodový účet.
  • Budete si šetřit další 2 % z hrubé mzdy navíc.
  • Naspořené peníze jsou pouze Vaše, jsou ochráněny před exekutory a v průběhu let se zhodnocují
  • Úspory jsou součástí dědictví. Pokud si je nestihnete v penzi vybrat sami, zůstanou Vašim blízkým.

 

Je-li Vám více než 35 let a jste ekonomicky aktivní, do druhého pilíře můžete vstoupit už jen do 30. června 2013. Stačí zavolat na bezplatnou linku 800 207 207 nebo si sjednat schůzku na kterékoliv pobočce nebo u finančního poradce z naší externí distribuční sítě.

 

 

Podívejte se, o kolik se díky II. pilíři může zvýšit i Váš příjem v penzi

Příklad: Muž ve věku 35 let pobírá hrubou mzdu 38 000 Kč. Podle současných pravidel půjde do důchodu v 67 letech. Platí povinné důchodové pojištění (I. pilíř) a také si 2 roky ukládá na penzijní připojištění (III. pilíř) 300 Kč měsíčně.

Pokud zvolí možnost spořit si také prostřednictvím II. pilíře, zvýší si při průměrném čistém zhodnocení 2,7 %* měsíční příjem v penzi o 5 532 Kč. Stačí si měsíčně spořit navíc 760 Kč.

* Očekávaný výnos, který není zárukou skutečného budoucího výnosu. Uvedený příklad počítá s volbou výplaty důchodového spoření formou penze na 20 let.

Důchodové spoření si u nás uzavřely již více než 3,5 tisíce klientů. Zeptali jsme se jich, proč do druhého pilíře vstoupili:

 

"Nechci jen sedět a čekat, co mi stát milostivě spočítá v důchodu." Andrea V.

 

"Je pro mě výhodnější spořit si na svůj účet, než odevzdávat peníze do černé díry, ze které se mi (možná) začne vracet malá část z peněz, které jsem do ní platil. Politické riziko (zrušení II. pilíře) znamená jen riziko, že se o naspořenou částku zvýší naspořená částka ve III. pilíři." Vladimír W.

 

"Jsem mladá a nevěřím tomu, že od státu na důchod vůbec něco dostanu. Navíc na peníze se nedá sáhnout, tudíž je to záruka, že je mám opravdu na důchod :)" Veronika S.

 

"Protože chci být babička, která bude mít na opravu svého chrupu, chci nosit červenou rtěnku a důchod si užívat ... ne živořit." Michaela F.

"Chci sama ovlivnit, jak se budu mít v důchodu, chci zajistit své děti, kdyby se se mnou něco stalo, a chci jít ostatním příkladem." Renata A.

 

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 17.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,060 - -0,42%
USD 22,261 - -0,35%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster