800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Osobní finance

Komu je určen

 • fyzické osoby
 • právnické osoby

Charakteristika a popis produktu

Zajímavou alternativou k jednorázové investici většího obnosu je pravidelné investování. To spočívá v dlouhodobém investování menších částek optimálně v měsíčních intervalech.

Pravidelným investováním eliminujete špatné načasování investice. Vaše nákupní cena podílových listů (cenných papírů) se průměruje. Zejména u volatilních (vysoce kolísajících) investic (akciové fondy, dynamické fondy fondů) se vyhnete nákupu v nevhodnou dobu (za vysokou cenu). Protože je velmi obtížné odhadnout, kdy je cena pro nákup nejvýhodnější, zpravidla tedy bývá výhodnější cena průměrná.

Osobní portfolio 4 je nový smíšený fond ISČS. Je unikátní svou aktivní správou, která se v posledních letech osvědčila také u produktů nabízených klientům privátního bankovnictví. Fond podle aktuálního tržního vývoje mění zastoupení Konzervativních a dynamických aktiv dluhopisů, akcií a alternativních investic) ve svém portfoliu.

Rostou-li akciové trhy, fond akcie do svého portfolia nakoupí a podílí se na jejich růstu. Pokud dochází na akciových trzích k dlouhodobému poklesu, fond akcie ze svého portfolia vyprodává, aby minimalizoval případné ztráty. Fond tak optimalizuje výnos z vámi investovaných prostředků, protože pružně reaguje na aktuální tržní vývoj.

Sporobond, jeden z největších českých dluhopisových fondů, je optimálním řešením pro zhodnocování vašich peněz ve střednědobém až dlouhodobém horizontu – tři a více let. Je atraktivní také pro ty, kteří hledají výnosnější alternativu k pravidelné investici do fondů peněžního trhu.


ČS fondy životního cyklu jsou ideálním produktem pro dlouhodobé pravidelné investování – až na 20 let. Nabízejí vám příležitost zajímavého zhodnocení vašich peněz. Jsou vhodné pro vaše zabezpečení na penzi i pro naplnění vašich dlouhodobých cílů a přání.

Výhody

Využijte výhody pravidelného investování:

 • nezatížíte váš rodinný rozpočet - nabízíme Vám tuto službu již od 100 Kč měsíčně
 • významně snížíte potenciální riziko špatného načasování investice - investujete bez ohledu na to, zda trhy právě rostou nebo klesají
 • postupně si nakumulujete zajímavou finanční částku

Vytvořte si díky pravidelnému investování rezervu:

 • zajistíte tak své dětí, jejich studia či bydlení
 • zabezpečíte se na penzi (jako doplněk k penzijnímu připojištění)
 • splníte si konečně své sny a přání
 • nedostanete se do nesnází při neplánovaných výdajích

Podmínky založení

Jak si sjednat pravidlené investování?

Pravidelně lze investovat do všech otevřených podílových fondů z nabídky České spořitelny. Abyste mohli do fondů pravidelně investovat, musíte si vybraný fond nebo vybrané fondy nejprve založit. S výběrem optimálního produktu Vám rádi pomůžeme v kterékoli pobočce České spořitelny.

K nákupu vybraného fondu je zapotřebí:

Soukromá klientela:

 • občan České republiky nebo cizí státní příslušník starší 18 let
 • prokázání totožnosti (občanský průkaz, popř. cestovní pas)

Firemní klientela:

 • doklad o právní subjektivitě (právnické osoby a fyzické osoby - podnikatelé)
 • doklad k ověření totožnosti (fyzické osoby)

Základní operace s produktem

Investování do otevřených podílových fondů z nabídky České spořitelny je velmi jednoduché. Po podepsání příslušné dokumentace (Smlouvy o obstarání koupě a prodeje cenných papírů a Smlouvy o zřízení a vedení majetkových účtů investičních nástrojů) stačí investovanou částku pravidelně posílat na číslo sběrného účtu vybraného fondu a jako variabilní symbol uvést číslo svého majetkového účtu investičních nástrojů.

Kdo prodává

Kdo poskytuje informace


Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster