800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

29.01.2009

Upozornění pro klienty S24/B24 Internetbankingu

V poslední době bylo zaznamenáno rychlé šíření nového nebezpečného počítačového viru pod názvem Conficker. Tento virus při napadení počítače přímo neškodí, ale je připraven pro vzdálené ovládání napadeného PC útočníkem nebo pro vzdálenou instalaci dalšího škodlivého software. Pro udržení kontroly nad napadeným PC se tento virus pokouší blokovat některé bezpečnostní služby a tím dále zvyšuje riziko zneužití napadeného PC.

Virus Conficker přímo neohrožuje bezpečnost internetového bankovnictví České spořitelny. Přesto doporučujeme s napadeným počítačem nepoužívat internetové bankovnictví dokud virus není spolehlivě odstraněn.

Napadení virem Conficker pozná uživatel podle toho, že je nefunkční služba automatické aktualizace systému Windows a také služba automatické aktualizace antivirového programu. Dalšími projevy mohou být neobvyklá síťová komunikace nebo nově přidané automaticky spouštěné úlohy v systému.

Virus Conficker pro své šíření využívá známou chybu operačního systému Windows. Účinnou ochranou je instalace posledních bezpečnostních záplat do systému Windows. Virus také rozeznávají a umí zablokovat aktuální verze antivirových programů.

V případě, že je počítač již napaden, je nutné provést aktualizaci systému Windows podle doporučení vydaného společností Microsoft [nové okno] a dále odstranit virus s pomocí aktuálního antivirového programu nebo s pomocí nástroje společnosti Microsoft [nové okno]. Další informace o tomto viru a využívané chybě najdete například na stránkách společnosti Microsoft [nové okno].

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 26.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,030 - -0,04%
USD 21,902 + 0,74%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster