800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

18.09.2008

Česká spořitelna není ovlivněna americkou finanční krizí

Vážení klienti,

v souvislosti s krachem americké banky Lehman Brothers, prodejem Merrill Lynch atd., je finanční krize opět žhavým tématem. Americká hypoteční krize nepřímo ovlivnila celý bankovní sektor, přinejmenším větší volatilitou investování. S tím souvisí i současný problém likvidity bankovního sektoru, která má nepřímý vliv i na český bankovní trh.

Česká spořitelna však není krizí ovlivněna, jelikož v minulosti neinvestovala do rizikových derivátů. S likviditou problémy nemáme. Pro naše klienty se nic nemění.

Úvěrování

Žádný vliv na vás, klienty, není. A to díky dostatku likvidity, ale také proto, že kvalitní úvěrové portfolio jsme vždy považovali za velmi důležité. V minulosti i dnes nesmírně pečlivě hodnotíme každou žádost o úvěr i každou informaci, kterou nám klient nebo externí partner předloží k posouzení obchodu. Klademe důraz na kvalitní credit scoring, který objektivně posoudí schopnost každého klienta úvěr splácet. Tento obezřetný přístup se nám vyplatil: kvalita našeho úvěrového portfolia je dlouhodobě vynikající, podíl rizikových úvěrů se pohybuje na úrovni  2 %.

Situace na americkém hypotečním trhu je pro nás však poučením, co by se mohlo stát. U hypotečního úvěrování tradičně máme poměrně přísné požadavky na spoluúčast na riziku, tedy klademe důraz na vyšší  podíl vlastních zdrojů.

Finanční trhy

Současný vývoj na finančních trzích nemá vliv na klientská depozita. Naše investiční politika je dlouhodobě obezřetná. Investice klientů na finančním trhu se vyvíjí podle zvolené investiční strategie. Rizikovější investice do volatilnějších instrumentů jsou spojeny s dlouhodobým horizontem a není potřeba panikařit. Na současný vývoj kapitálových trhů reagujeme příslušnými změnami na portfoliích klientů, pochopitelně v souladu s konkrétní investiční strategií každého klienta.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 25.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,040 - -0,12%
USD 21,741 - -0,61%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster