800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

21.08.2008

Varování před dalším druhem phishingu

Vážení klienti,

dovolte, abychom Vás upozornili na další nebezpečné internetové útoky na klienty českých bank, tedy i na klienty České spořitelny. Jde o podvodné nabídky antivirových programů „Antivir 2008“ nebo „Antivir 2009“, které nabízejí fiktivní společnosti např.  ALLBILLING.NET, MEMBERSHIPFEES.NET nebo ONEBILLS.NET a jiné, a to prostřednictvím e-mailu či telefonicky.

Podvodná společnost osloví klienta s nabídkou na instalaci antivirového programu a přitom jej požádá o citlivá data k platební kartě. Po dokončení instalace program zmizí a firma pak následně stahuje různé finanční částky z účtu napadeného. Pozor, podvodníci jméno fingované firmy průběžně mění!

Pokud tedy Vy, Vaši klienti, či známí využívají internetu ke stahování antivirových programů, věnujte prosím zvýšenou pozornost tomu, od koho program získáváte. Nestahujte žádné programy z neznámých a nedůvěryhodných webových stránek a nereagujte na nabídky firem, které se Vám zdají podezřelé. Využívejte pouze antiviry od známých a renomovaných softwarových společností.

Pokud jste již pochybnou nabídku na stažení antiviru obdrželi, prosím, pošlete o tom zprávu na adresu phishing@csas.cz. Pomůžete tak předejít dalším možným podvodným aktivitám prostřednictvím internetu.

Varování před touto formou podvodu je pro naše klienty umístěno na webových stránkách v sekci Phishing. Informace o tomto druhu phishingu mají k dispozici i pobočky i Klientské centrum Prostějov.

 

Miloslav Křečan 

David Lorenc

ředitel úseku kartové centrum  ředitel odboru obchodní řízení
Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 20.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,090 - -0,08%
USD 21,773 - -0,26%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster