800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

17.07.2008

Bezpečnostní upozornění k internetovému bankovnictví

Vážení klienti,

rádi bychom vás upozornili, abyste byli obezřetní, pokud se budete přihlašovat do služby internetového bankovnictví. Na internetu se totiž objevila aktualizovaná verze viru Sinowal/ Mebroot (tzv. trojský kůň), kterou antivirové programy ještě nerozeznají. Tento vir si můžete nevědomky při "brouzdání" na internetu instalovat do svého počítače. Pokud se pak někdy přihlásíte do internetového bankovnictví své banky, tento vir vás přesměruje na podvodné webové stránky, které ale vypadají jako stránky vaší banky. Své údaje byste tak poskytli podvodníkům.

Bohužel není jednoduché fiktivní stránky rozeznat, nicméně systém se obvykle chová nestandardně, například po vás bude chtít údaje navíc jako třeba číslo smlouvy nebo číslo k platební kartě atd. Pokud zaznamenáte něco neobvyklého, kontaktujte prosím okamžitě svou banku, v případě České spořitelny pak bezplatnou klientskou linku 800207207.

O své prostředky se nemusíte bát. Podvodníci nemohou odčerpat peníze z vašeho účtu. Všechny aktivní transakce, tedy i převod peněz, totiž musíte potvrzovat autorizační SMS, kterou systém posílá na váš mobilní telefon. Číslo pro zasílání nelze změnit bez vaší návštěvy pobočky banky.

Více informací o tomto viru a o tom, jak postupovat pokud máte podezření na infikování vašeho počítače, se dočtete na našich webových stránkách věnovaným phishingu a pharmingu.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 21.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,110 + 0,23%
USD 22,235 + 0,04%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster