800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

23.06.2008

Směrnice MiFID ovlivní způsob poskytování investičních služeb

MiFID (Markets in Financial Instruments Directive) je směrnice Evropské unie, která upravuje režim pro poskytování investičních služeb ve všech třiceti členských státech Evropského hospodářského prostoru [nové okno]. Hlavním cílem směrnice je chránit klienty, kteří nemají s investováním příliš zkušeností, dále podporovat konkurenci v odvětví investování a také zajistit transparentnost trhu v této oblasti. Česká spořitelna ukončila první fázi implementace MiFID k 16. červnu 2008, ostatní změny bude realizovat postupně do 30. listopadu 2008.

Co znamená MiFID pro klienty?

Směrnice MiFID se dotkne všech klientů, kteří využívají jakýkoli  investiční nástroj, tj. investiční cenné papíry (zejm. akcie a dluhopisy), cenné papíry kolektivního investování, nástroje peněžního trhu a všechny druhy derivátů(včetně strukturovaných produktů). Každý klient je podle kritérií stanovených zákonem nově zařazen do jedné ze tří kategorií (neprofesionální zákazník, profesionální zákazník, způsobilá protistrana). Na každou kategorii se vztahuje rozsah informací, které jsou poskytovatelé investičních služeb investorům povinni poskytnout tak, aby byl investiční proces pro klienty co nejsrozumitelnější.

Směrnice MiFID má dopad i na další oblasti investičních služeb (pravidla pro činnost a hospodaření obchodníka s cennými papíry, organizované trhy s investičními nástroji, aj.).

Další informace k MiFID najde zde.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 25.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,040 - -0,12%
USD 21,741 - -0,61%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster