800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

19.03.2008

Upozorňujeme na další verzi podvodného e-mailu

Vážení klienti,

objevil se další typ podvodného e-mailu (tzv. phishingu). Pachatel se i tentokrát snaží vyvolat v příjemci dojem, že byl e-mail odeslán z Finanční skupiny České spořitelny, v tomto případě z e-mailové adresy Stavební spořitelny České spořitelny burinka@sscs.cz. Snaží jeho prostřednictvím (odkazem v těle mailu na podvodnou webovou stránku) vylákat přístupová data do internetového bankovnictví a PIN k platební kartě.

Česká spořitelna ani Stavební spořitelna České spořitelny žádnou takovou zprávu klientům nerozesílala. S klienty nikdy prostřednictvím e-mailu nekomunikuje o tak zásadních záležitostech jako je např. zabezpečení. Nikdy nevyžadujeme zadání osobních bankovních údajů jako je například PIN ke kartě či klientské číslo a heslo.

Proto prosím na e-mail nereagujte a nezadávejte žádné požadované údaje. Pokud kdokoli z Vás na zprávu zareagoval, doporučujeme ihned kontaktovat naše klientské centrum na telefonním čísle 800 207 207 pro zablokování karty a služby a vygenerování nových přihlašovacích údajů.

Na našich webových stránkách najdete základní informace k problematice phishingu včetně aktuálních zpráv o nových variantách podvodných e-mailů. Všechny základní informace k problematice získáte i v kterákoli pobočce. Obsáhle také informujeme veřejnost prostřednictvím médií i pomocí inzerce v tisku.

Ukázka podvodného e-mailu (pdf) [nové okno]

Informace k problematice phishingu

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 18.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,050 - -0,04%
USD 22,225 - -0,16%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster