800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

17.03.2008

Varujeme před další verzí phishingu

Vážení klienti,

rádi bychom vás upozornili na další znění podvodného e-mailu (tzv. phishingu). Pachatel se snaží jeho prostřednictvím (odkazem v těle mailu na podvodnou webovou stránku) vylákat přístupová data do internetového bankovnictví. Tentokrát odkazuje na potřebu registrace do údajného internetového informačního servisu, díky které si budete moci stáhnout elektronický informační časopis Info plus.

Útočník zneužil skutečnosti, o které jsme vás informovali v posledním tištěném čísle, že jsme začali Info plus vydávat elektronicky.

Opět bychom rádi zopakovali, že Česká spořitelna žádnou takovou zprávu klientům nerozesílala. S klienty nikdy prostřednictvím e-mailu nekomunikuje o tak zásadních záležitostech jako je např. zabezpečení. Nikdy nevyžadujeme zadání osobních bankovních údajů jako je například PIN ke kartě či klientské číslo a heslo.

Proto prosím na e-mail nereagujte a nezadávejte žádné požadované údaje. Pokud kdokoli z Vás na zprávu zareagoval, doporučujeme ihned kontaktovat naše klientské centrum na telefonním čísle 800 207 207 pro zablokování karty a služby a vygenerování nových přihlašovacích údajů.

Na našich webových stránkách najdete základní informace k problematice phishingu včetně aktuálních zpráv o nových variantách podvodných e-mailů. Všechny základní informace k problematice získáte i v kterákoli pobočce. Obsáhle také informujeme veřejnost prostřednictvím médií i pomocí inzerce v tisku.

Ukázka podvodného e-mailu (pdf) [nové okno]

Informace k problematice phishingu

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 20.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,090 - -0,08%
USD 21,773 - -0,26%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster