800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

14.03.2008

Upozornění před další variantou podvodných e-mailů

Vážení klienti,

rádi bychom vás opět upozornili na další znění podvodného e-mailu (tzv. phishingu). Pachatel se snaží jeho prostřednictvím (odkazem v těle mailu na podvodnou webovou stránku) vylákat přístupová data do internetového bankovnictví a PIN k platební kartě. Tentokrát do e-mailové zprávy také přidal výhružku, že pokud tak klienti neučiní, vystavují se riziku, že budou jejich osobní údaje zveřejněny na internetu.

Phishingový útočník zneužil skutečnosti, kdy se počátkem minulého týdne objevily na internetu údaje k internetovému bankovnictví asi stovky klientů ČS z roku 2004, o kterém jsme vás informovali 4. března 2008. Data neunikla z České spořitelny, banka v podobném formátu data klientů neshromažďuje ani je nemá k dispozici. Seznamy adres útočníci většinou kupují na černém trhu nebo se je snaží "odposlechnout" z provozu na internetu. Klienty, kteří se na seznamu objevili, jsme kontaktovali a službu jim zablokovali.

V reakci na poslední verzi podvodný e-mail s „výhrůžkou“ jsme rozšířili trestní oznámení.

Opět bychom rádi zopakovali, že Česká spořitelna žádnou takovou zprávu klientům nerozesílala. S klienty nikdy prostřednictvím e-mailu nekomunikuje o tak zásadních záležitostech jako je např. zabezpečení. Nikdy nevyžadujeme zadání osobních bankovních údajů jako je například PIN ke kartě či klientské číslo a heslo. Skutečnost, že pachatelé na podvodné webové stránce vyžadují tyto citlivé údaje jasně poukazuje na to, že se jedná o podvod.

Proto prosím na e-mail nereagujte a nezadávejte žádné požadované údaje. Pokud kdokoli z Vás na zprávu zareagoval, doporučujeme ihned kontaktovat naše klientské centrum na telefonním čísle 800 207 207 pro zablokování karty a služby a vygenerování nových přihlašovacích údajů.

Na našich www stránkách najdete základní informace k problematice phishingu včetně aktuálních zpráv o nových variantách podvodných mailů. Základní informace k problematice podá i kterákoli pobočka. Obsáhle také informujeme veřejnosti prostřednictvím médií i pomocí inzerce v tisku.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster