800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

14.01.2008

Česká spořitelna preventivně varuje své klienty před podvodným e-mailem

Vážení klienti,

chtěli bychom Vás upozornit na skutečnost, že někteří z Vás mohli dnes či během včerejšího dne dostat podvodnou e-mailovou zprávu, která má vzbudit dojem, že byla odeslána z e-mailové adresy České spořitelny. Zpráva je psána anglicky nebo česky bez diakritiky, obsahuje link na údajné stránky České spořitelny a vyzývá k potvrzení osobních bankovních údajů. Cílem podvodného e-mailu je získat klientské číslo a heslo adresáta (identifikační a autentizační údaje) a pokusit se následně o jejich zneužití.

Česká spořitelna Vám žádnou takovou zprávu nerozesílala - s klienty nikdy prostřednictvím e-mailu nekomunikuje o tak zásadních záležitostech jako je např. zabezpečení. Česká spořitelna své klienty nezahrnuje do testování systému bez jejich souhlasu a předešlé domluvě s nimi.

Nemáme informace o tom, že by kdokoli z Vás klientů na zprávu zareagoval a byl poškozen a ani to, vzhledem k Vaší informovanosti, nepředpokládáme. Navíc, i pokud by někdo na e-mail reagoval, se znalostí pouhých dvou identifikačních údajů není možné službu SERVIS 24 zneužít.

Přesto Vás preventivně vyzýváme, na zprávu v žádném případě nereagujte a prostřednictvím prolinku v jejím těle, který odkazuje na webové stránky banky a následně na službu přímého bankovnictví, se na SERVIS 24 nepřihlašujte.

Pokud kdokoli z Vás na zprávu zareagoval, doporučujeme ihned kontaktovat naše klientské centrum na telefonním čísle 800207207 pro zablokování služby a vygenerování nových přihlašovacích údajů. Pokud jste podvodný e-mail dostali, budeme rádi, když nám ho pošlete na adresu phishing@csas.cz . Pomůžete tak dalšímu posilování prevence proti zneužití internetového bankovnictví.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster