800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

19.12.2007

Sazebník z ČNB - bez změny

 

ČNB ponechává sazby bez změny

  • ČNB dnes ponechala svou klíčovou sazbu bez změny (3.50%),což většina analytiků očekávala. My jsme da marginálně klonili k tomu, že sazby přece jenom o 25 bodů vyrostou.
  • Tradičně, důvody pro a proti byly velmi silné – vyšší headline (ropa, potraviny, jejíchž růst byl vyšší, než v okolních zemích), který se od očekávání ČNB odchyloval v listopadu již o 1.1 p.b., mírné oslabení koruny z rekordů proti EUR a relativně dlouhá pauza před dalším rozhodnutím (7 týdnů) nahrávaly hiku. Očekávané oslabení spotřebitelské poptávky, nízká poptávková inflace a nákladová povaha šoků, které stojí za posledním nárůstem inflace ale nakonec převládly. Možná, že se Rada zalekla svého rozhodnutí z listopadu a zejména nejisté komunikaci poté, a chce si počkat na další situační zprávu v únoru (a indikativní data o inflaci)
  • Více po tiskovce.


Martin Lobotka

Ekonomické a strategické analýzy
Na Perštýně 1, Praha 1, 113 98
tel.:+ 420 224 995 192
fax:+ 420 224 995 120
mlobotka@csas.cz
www.sporka.cz/analyza

Důležitá upozornění (tzv. „disclaimer“), včetně případného konfliktu zájmů, dle Vyhlášky o poctivé prezentaci investičních doporučení (114/2006 Sb.) jsou k dispozici na webových stránkách tvůrce tohoto dokumentu – odboru Ekonomických a strategických analýz České spořitelny www.csas.cz/analyza. Přímý odkaz na dokument s důležitými upozorněními je: www.csas.cz/analyza_upozorneni. Historie vydaných investičních doporučení je k dispozici v Měsíčních strategiích, které jsou dostupné na výše uvedené webové adrese.

 
 

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster