800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

18.12.2007

SEPA platební styk v České spořitelně a ve službách přímého bankovnictví

Česká spořitelna se k 28. lednu 2008 připojuje k SEPA platebním styku. SEPA (Single Euro Payment Area) je jednotná oblast pro provádění plateb v EUR. Klade si za cíl vytvořit platební prostor, ve kterém budou moci spotřebitelé, podniky a další hospodářské subjekty  provádět a přijímat  platby v EUR bez ohledu na to, zda se jedná o platbu v rámci jedné země nebo do země jiné. Uvnitř jednotlivých zemí i mezi nimi budou platit stejné základní podmínky, práva i povinnosti.

Vzhledem k tomu, že na klientských účtech zaznamenáváme značný počet transakcí se subjekty z eurozóny, rozhodli jsme se přizpůsobit eurový platební styk České spořitelny standardům SEPA. Chceme našim klientům umožnit realizaci SEPA převodů, i přes to, že  EUR zatím není národní měnou České republiky.  

Pokud chcete aktivně provádět SEPA převody ve službách přímého bankovnictví SERVIS 24 / BUSINESS 24 a MultiCash, naleznete potřebné informace na našich internetových stránkách. V souvislosti se zavedením SEPA převodů dojde také k úpravám ve formátu datových výpisů z účtu. V případě, že datové výpisy využíváte, věnujte prosíme také pozornost výše uvedeným stránkám.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 26.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,030 - -0,04%
USD 21,902 + 0,74%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster