800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

24.02.2016

Připomeňte si Světový den sociální spravedlnosti s laureáty Ceny Floccus

Nevzdávat se a bojovat, i když rozdané karty se trumfy zrovna nehemží. Odvaha postavit se za člověka, jenž se dostal do obtížné životní situace. To jsou devízy laureátů zvláštní ceny poroty Ceny Floccus - Ligy lidských práv a Quip. Připomeňme si jejich činnost spolu se Světovým dnem sociální spravedlnosti.

Organizace spojených národů ve snaze bojovat s chudobou, uplatňovat a dodržovat lidská práva, rovnost a vzájemný respekt, vyhlásila 20. únor Světovým dnem sociální spravedlnosti. V tento den si máme připomenout základní hodnoty moderní společnosti, jakými jsou solidarita a rovnost.

Česká spořitelna by ráda ke světovému dni vyzdvihla zásluhy organizací, které se významným způsobem zasazují o práva lidí, kteří stojí na okraji společnosti a jejího zájmu. Jejich práci ostatně ocenila porota Ceny Floccus zvláštní cenou. V roce 2015 jí obdržela Liga lidských práv a letos organizace Quip. Cenu uděluje Nadace České spořitelny organizacím a jednotlivcům, kteří věnují svůj čas, péči a energii těm, od nichž se společnost odvrací. Jde zejména o seniory, lidi s mentálním postižením a prevenci a léčbu drogové závislosti, tedy cílové skupiny nadace.

“Tato témata obecně nevyvolávají příliš mnoho pozitivních emocí a tedy ani příliš pozitivní PR. V nadaci si přesto myslíme, že je potřeba o těchto tématech mluvit a řešit i problémy, které nejsou tak úplně navoněné,” říká Klára Gajdušková, předsedkyně správní rady Nadace České spořitelny, a dodává: “Míra vyzrálosti společnosti se ostatně pozná podle toho, jak pečuje o ty, kteří se o sebe sami postarat nedokážou, a v tom má česká společnost velký prostor ke zlepšení.”

 

Činnost obou organizací se mimo jiné opírá o Úmluvu o právech osob se zdravotním postižením, podle níž má každý právo rozhodovat o svém životě. Česká republika úmluvu ratifikovala, ale dosud jí v plné míře není s to naplnit a poskytnout lidem k uplatnění jejich práva potřebnou pomoc. Obě organizace se tak často potýkají s důsledky systému náhradního rozhodování. Jaká nebezpečí se pojí s omezením svéprávnosti, když současně nepřináší větší ochranu práv, ukazuje právě aktualizovaná Černá kniha organizace Quip.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz

Andrea Studihradová
Tiskové centrum ČS
 

PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 5.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,040 - -0,11%
USD 25,349 - -0,73%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster