800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

18.02.2016

Výtěžek Tříkrálové sbírky 96 mil. Kč vážil přibližně 42,5 tun

  • Česká spořitelna a Nadace České spořitelny jsou dlouhodobě partnery Tříkrálové sbírky Charity ČR
  • 16. ročník sbírky byl rekordní, vybralo se 96 mil. Kč = 42,5 tuny, 8,6 milionů mincí
  • Na Tříkrálovou sbírku lze celoročně přispívat i s darovací appkou Melinda

Narození potomka bývá šťastnou etapou v životě rodičů. Při narození dítěte s postižením jsou rodiče postaveni před obtížné rozhodnutí, jestli se o něj starat doma anebo vyhledat pomoc odborníků. První možnost vyžaduje mnoho trpělivosti a síly. Pomocnou ruku proto nabízí odborná střediska rané péče, na která budou putovat prostředky z letošní Tříkrálové sbírky. „Plánujeme pořízení auta, díky němuž budeme moci poskytovat odbornou pomoc většímu počtu rodin, které pečují doma o děti s postižením v Královéhradeckém kraji,“ řekl ředitel Oblastní charity Hradec Králové Václav Hrček, jak s vybranými penězi naloží.

3kralova_sbirka_tz.pngNa dvě třetiny vykoledovaných peněz z regionu se do něj vždy vrací, aby byl podpořen místní rozvoj. Právě Oblastní charita Hradec Králové s projektem hospicové péče získala na konci ledna Cenu Floccus, kterou uděluje Nadace České spořitelny, a obdržených 100 tis. Kč například zajistí 66 dnů péče o jednoho smrtelně nemocného člověka. I 180 tis. Kč z loňské Tříkrálové sbírky putovalo na hospicovou péči a pokrylo služby lékařů, kteří poskytují konzultační a návštěvní pohotovost, a letos opět peníze poputují potřebným.

Česká spořitelna je dlouhodobým partnerem Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita ČR. Během sčítání prošlo rukama pracovníků banky na 8,6 milionů kusů mincí, což odpovídá asi 42,5 tun. Celé sčítání zabralo 4,2 dne a než se všechny vybrané mince svezly do České národní banky, zabralo to přibližně 6,5 hodiny.

„Tříkrálová sbírka má mnohaletou tradici a každoročně roste objem vybraných peněz. Těší nás a je nám cti být partnerem úspěšné a tradiční sbírky s jasně definovaným účelem,“ řekla Klára Gajdušková, předsedkyně správní rady Nadace České spořitelny. Česká spořitelna postavila na začátku ledna nedaleko stanice metra Budějovická Tříkrálové městečko a například nabídla tradiční dobročinnou Palečkovu kavárnu, z níž byl výtěžek věnován právě Tříkrálové sbírce.

Během letošního koledování v období od 1. do 14. ledna 2016 se vybralo 96 018 536 Kč, z toho 1 102 551 Kč prostřednictvím dárcovských SMS během Tříkrálového koncertu. Česká spořitelna se každoročně zdarma podílí na třech velkých charitativních sbírkách: Tříkrálová sbírka (Charita ČR), Srdíčkové dny (Život dětem) a Bílá pastelka (SONS, TyfloCentrum, Tyfloservis).

Na Tříkrálovou sbírku lze darovat i během roku, a to třeba s dárcovskou mobilní aplikací Melinda. Díky ní mohou klienti České spořitelny přispívat na dobročinné organizace a projekty. Navíc jednoduše – jednorázovým příspěvkem nebo pravidelným zaokrouhlováním plateb kartou v dárcovské aplikaci s krásným jménem Melinda. Appku si lze jednoduše stáhnout v google play či apple store

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz

Klára Zelenková
Tiskové centrum ČS
 

PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 5.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,040 - -0,11%
USD 25,349 - -0,73%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster