800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

03.02.2016

Pardubičtí studenti se učili po boku pracovníků banky

  • Tříměsíční projekt Můj potenciál spojil pardubické středoškoláky a zaměstnance banky, kteří si vzájemně mohli předávat zkušenosti
  • Projekt se v únoru přesune do Plzně, na jaře si ho vyzkouší studenti v Českých Budějovicích

Co získáte, když vedle sebe postavíte středoškoláky a zaměstnance banky? Dostanete zajímavý mix nápadů a zkušeností. Projekt Můj potenciál posadil obě skupiny do lavic a zaměřil pozornost na jejich rozvoj. Workshopy vedli odborníci z České spořitelny, kteří vzdělávali studenty i samotné zaměstnance. V právě tom je program unikátní.  

Vzdělávací projekt spojil na tři měsíce 10 studentů posledních ročníků z pardubických škol DELTA a EDUCA a 7 zaměstnanců Administrativního centra Vinice České spořitelny. Společně mohli účastníci zapracovat na svých silných a slabých stránkách, emoční inteligenci nebo na základech Business English. A jak si účastníci představují bankovnictví v roce 2025? To bude primárně virtuální a nebude v něm například chybět aplikace na digitální nákup nemovitostí, navrhovali ve svých závěrečných projektech.

„Pro studenty jsou podobné projekty velkou příležitostí, jak získat profesní zkušenosti i kontakty. Může to být konkurenční výhoda pro start jejich budoucí kariéry,” hodnotí Jiří Formánek, ředitel pardubické soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Nedílnou součástí projektu bylo vzájemné předávání zkušeností. „Bavila mě spolupráce se studenty středních škol. Naučil jsem se výrazy, které jsem předtím ani neslyšel,” řekl Josef Jankovský, specialista Operations (řízení provozu) ČS.

Pilotní projekt v Pardubicích skončil na konci ledna a už v únoru se přesouvá do Plzně. Od 11. února se budou setkávat studenti Obchodní akademie Plzeň se zaměstnanci banky. Na jaře se projekt přesune do Českých Budějovic.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Klára Zelenková
Tisková mluvčí ČS


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 6.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,050 + 0,04%
USD 25,194 - -0,61%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster