800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

30.12.2015 09:41

Vybrat si peníze z nalezené anonymní vkladní knížky můžete i v roce 2016

Našli jste doma starou anonymní vkladní knížku po babičce, jejíž platnost skončila podle zákona o bankách v roce 2012 a na na konci roku 2015 vypršela možnost si peníze vybrat? Nemusíte se bát, my vám totiž uložené prostředky vyplatíme i v roce 2016.

Vklady z anonymních vkladních knížek si můžete vybírat do odvolání, ačkoliv zákonem stanovená promlčecí lhůta skončila na konci roku 2012 a my jsme ji ještě prodloužili do konce roku 2015. Rozhodli jsme se ale vám vyjít vstříc i nadále a vklady vyplácet i v roce 2016.

Od roku 2012 jsou všechny nevyzvednuté vklady na anonymních vkladních knížkách majetkem správců těchto prostředků (tedy v našem případě České spořitelny). My jsme si dobře vědomi jejich původu a víme, že jsou výsledkem poctivého střádání lidí. Proto jsme se rozhodli věnovat všechny zbylé prostředky české společnosti prostřednictvím Nadace Depositum Bonum [nové okno], kterou jsme založili. Zaměřuje se na zlepšení úrovně vzdělání, a to zejména v technických a přírodních vědách, a za krátkou existenci se jí podařilo získat vysoký kredit u odborné veřejnosti (učitelů a vzdělávacích autorit).

Z částky, kterou jsme do nadace nepřevedli, vznikla rezerva pro vás všechny, kteří si ještě přijdete vyzvednout vklady i po konci roku 2015, tedy po skončení tzv. prodloužené promlčecí lhůty.

Jak poznáte anonymní vkladní knížku?

Anonymní vkladní knížka, tzv. “na doručitele” (tj. není psána přímo na vaše jméno) je vkladní knížka vedená bez identifikačních údajů majitele. Tedy rozpoznat, zda máte v ruce vkladní knížku na doručitele nebo na jméno, není těžké. Ve vkladní knížce na jméno, tedy v té, která nadále platí, je vepsán nebo natištěn, případně razítkem uveden text NA JMÉNO, dále je v ní jméno a příjmení klienta, adresa a datum narození, resp. rodné číslo. Pokud některý z uvedených údajů chybí - stačí i jediný z nich - nejde o vkladní knížku na jméno, ale o vkladní knížku NA DORUČITELE.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 17.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,060 - -0,42%
USD 22,261 - -0,35%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster