800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

20.11.2015

Kofolu můžete ode dneška koupit v České spořitelně

  • Kofola ČeskoSlovensko a.s. zahajuje primární veřejnou nabídku akcií (IPO)
  • Akcie je možné nakupovat prostřednictvím České spořitelny

Drobní investoři v České republice budou mít možnost nakupovat akcie společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s., předního středoevropského výrobce nealkoholických nápojů. Společnost dnešním dnem zahajuje primární veřejnou nabídku akcií (IPO), v jejímž rámci nabízí k úpisu až 275 000 nově vydávaných akcií. Současně nabízí jeden ze stávajících akcionářů, společnost CED Group Sarl., k prodeji dalších až 1 900 000 akcií. Pokyny k nákupu akcií mohou investoři podávat buď ve vybraných pobočkách České spořitelny, nebo telefonicky prostřednictvím služby Investiční makléř České spořitelny; více informací se zájemci dozví na tel. čísle 800 INVEST (800 468 378).

Akcie budou od 20. 11. 2015 do 1. 12. 2015 nabízeny rovněž drobným investorům v České republice. V souvislosti s IPO uveřejnila společnost na svých internetových stránkách (http://firma.kofola.cz/investor/ [nové okno]) prospekt akcií a jeho shrnutí v českém jazyce. Většinovým vlastníkem Kofoly ČeskoSlovensko a.s. je lucemburská společnost KSM Investments S.A. rodiny zakladatele společnosti, pana Janise Samarase, která v rámci IPO neprodává žádné akcie a zůstane majoritním vlastníkem i po IPO.

Globálním koordinátorem emise je Erste Group Bank, Česká spořitelna je pak manažerem retailové nabídky v České republice. Seznam vybraných obchodních míst najdete v příloze.

Důležité upozornění:
Tato informace nepředstavuje nabídku ani výzvu ke koupi jakýchkoliv akcií společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. (Akcie). Veřejná nabídka Akcií se v České republice, na Slovensku a v Polsku provádí výlučně na základě prospektu, který je na internetových stránkách http://firma.kofola.cz/investor/ a je také zdarma k dispozici v obvyklých úředních hodinách u České spořitelny na adrese Evropská 17, 160 00, Praha 6.

 

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí FSČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Klára Pačesová
Tiskové centrum FSČS
 


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 2.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,070 + 0,07%
USD 25,535 - -0,02%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster