800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

13.11.2015

Česká spořitelna varuje před novými podvodnými e-maily

Vážení klienti,

v poslední době jsme zaznamenali opět několik podvodných e-mailových zpráv (tzv. phishing), které se výrazným způsobem snažily vzbudit dojem, že jsou pravé a že byly odeslány naší bankou.
Zprávy vyzývají příjemce, aby zaslali své osobní údaje a údaje o své platební kartě zpět na e-mailovou adresu odesílatele.

Podvodník žádá po držiteli platební karty citlivé údaje - jméno a příjmení, rodné číslo, místo bydliště, telefonní číslo, číslo platební karty, platnost karty a kód CVV2/CVC2 – trojčíslí uvedené na zadní straně
platební karty VISA/MasterCard a platnost karty. Některé podvodné zprávy obsahují fotografie skutečných zaměstnankyň naší banky.

Česká spořitelna žádné takové zprávy klientům nerozesílá a prostřednictvím e-mailu žádné bezpečnostní údaje nikdy nepožaduje.

V případě, že takovou či podobnou zprávu obdržíte, v žádném případě na ni nereagujte. Pokud  jste již požadované údaje vyplnili a zaslali odesílateli, doporučujeme se co nejrychleji obrátit na Klientské centrum České spořitelny na bezplatné telefonní lince 800 207 207.

Ukázka podvodné zprávy č. 1 [nové okno]  

Ukázka podvodné zprávy č. 2 [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 9.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,040 + 0,04%
USD 25,424 + 1,06%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster