800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

13.11.2015

Česká spořitelna se stala Bankou roku 2015, podvanácté získala titul Nejdůvěryhodnější banka roku a má nejlepší penzijní společnost

  • Česká spořitelna uspěla v soutěži Fincentrum Banka roku 2015 a obsadila první místo v hlavní kategorii
  • Široká veřejnost již po dvanácté v řadě rozhodla, že Česká spořitelna je Nejdůvěryhodnější bankou
  • Česká spořitelna - penzijní společnost byla vybrána jako nejlepší penzijní společnost roku 2015
  • FSČS bodovala i v dalších soutěžích: je nejlepším vydavatelem karet roku 2015 a ocenění získala i Erste Grantika Advisory a Pojišťovna České spořitelny

Česká spořitelna získala hlavní cenu odborné poroty titul Banka roku, již po šesté a je tak nejčastěji oceňovanou bankou v této kategorii. Po dvanácté v řadě získala Česká spořitelna hlavní titul i od široké veřejnosti a stala se Nejdůvěryhodnější bankou roku 2015.

"Ocenění si velmi vážíme. Moje kolegyně a kolegové si ho plně zaslouží  za vše, co pro klienty a ekonomiku dělají. V roce svých sto devadesátých narozenin přišla Česká spořitelna se zajímavými inovacemi v mnoha oblastech a jsem rád, že to ocenili klienti i odborníci v porotě," řekl Pavel Kysilka, předseda představenstva České spořitelny.

Poprvé v soutěži Fincentrum Banka roku zabodovala u odborné poroty i Česká spořitelna – penzijní společnost, která se umístila na prvním místě v kategorii penzijních společností. „Ocenění je pro nás potvrzením toho, že jdeme správným směrem a zároveň povzbuzením k dalšímu zlepšování našich služeb.  Věřím, že nedávno zavedené zasílání daňových potvrzení a ročních výpisů elektronicky ocení nejen odborná porota, ale zejména naši klienti,“ řekl Aleš Poklop, předseda představenstva Penzijní společnosti České spořitelny.

Banka uspěla i v dalších kategoriích soutěže, získala čtyři třetí místa: v kategorii Online, Účet roku, Hypotéka roku a Stavební spořitelna.

Na stupínky vítězů se ale Česká spořitelna dostává v dalších soutěžích: uspěla tak i ve třetím ročníku výročních cen Visa Awards, když získala titul Nejlepší vydavatel karet za rok 2015. Obhájila tak loňské prvenství v této kategorii. Ocenění uděluje karetní asociace Visa Europe, která v hodnocení vyzdvihla pozici lídra České spořitelna v oblasti bezkontaktního placení a konzistentní přístup k rozvoji bezkontaktní technologie na trhu.
Další úspěch slaví dceřiná společnost České spořitelny Erste Grantika Advisory, která na 58. ročníku podnikatelského setkání v Brně získala ocenění „TOP MSP 2015“. Vítěz vyšel z hlasování členů Regionální hospodářské komory Brno, hlasování jejího představenstva a hodnocení dynamiky růstu firmy, bonity firmy a hodnocení finančního zdraví firmy. Erste Grantika Advisory je navíc jedinou poradenskou společností, která toto ocenění získala.

Česká spořitelna a Pojišťovna České spořitelny se také staly prvními držiteli Ceny pokroku společnosti Chytrý Honza, která je určená nejlepším inovativním produktům v oblastech bankovnictví a pojišťovnictví. Cenu v kategorii Bankovnictví získala Česká spořitelna za nový úvěrový online konfigurátor, který umožňuje externím partnerům modelovat hypoteční úvěr tak, že poradce i klient v reálném čase vidí, zda je či není možné na úvěr dosáhnout. Pojišťovna České spořitelny získala ocenění za biometrický podpis.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí FSČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Pavla Kozáková
Tiskové centrum FSČS
 


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 7.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,040 - -0,04%
USD 25,211 + 0,07%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster