800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

30.10.2015

Česká spořitelna nabídne klientům přístup k otevřeným datům. Elektronickou složenku tak zaplatíte bezpečně a jedním klikem

Česká spořitelna přichází na trh s další novinkou, která potvrzuje stále větší orientaci banky na moderní technologie. Nejnověji umožní klientům přístup k otevřeným datům prostřednictvím takzvané API (Application Programming Interface). Česká spořitelna se tak stane první velkou bankou v České republice, která prostřednictvím platformy Web API CS bezpečně poskytne bankovní služby nejenom jednotlivcům, ale umožní nabízet služby banky společně se službami partnerů všem zákazníkům České spořitelny.

„Vnímáme stoupající potřebu nabízet služby banky inovativním způsobem v řešeních našich partnerů. V důsledku to znamená, že klienti naší banky budou moct například bezpečně zaplatit složenku, která jim právě přišla do emailu, přímo při jeho čtení jedním klikem. Součástí procesu je samozřejmě bezpečná autorizace klienta vůči naší bance, kterou potvrdí, že tlačítko stiskl právě on. Vystrčení služeb banky tam, kde je klienti chtějí, je jedním ze směrů, kterým se naše banka vydává. Chceme, aby si naši partneři dali kus banky do své apky,“ vysvětluje Jiří Maňas, který v České spořitelně vede oddělení IT Digital.

Do konce roku Česká spořitelna spustí platformu WebAPI CS, která umožní přístup klientům z řad fyzických osob, podnikatelů i firem k otevřeným datům, například transparentním účtům, kalkulačkám, kurzovním lístkům a podobným nástrojům. Tím umožní strojové zpracovaní těchto informací a vznik dalších služeb nad těmito daty. Tím se Česká spořitelna jako první banka vydává na cestu digitalizace, která byla v České republice nastavena jako trend například aktivitou fondu Otakara Motejla - Otevřená data http://www.otevrenadata.cz [nové okno].  Tento přístup se v pilotním režimu osvědčil. Jedním ze zajímavých řešení, které již nad těmito daty vzniklo, je například vizualizace vytížení poboček České spořitelny http://t.co/JsTsYuOaeZ [nové okno].

V dalším kroku umožní Česká spořitelna svým klientům udělit výslovný souhlas s použitím partnerských řešení a tím jim umožnit používat například výše zmíněné tlačítko na zaplacení složenky v emailu. „Tímto tedy chceme vyzvat všechny myslitele, kteří mají svoje skvělé řešení, ale chybí jim právě kus banky, a kteří mají chuť s námi pracovat na nových finančních službách, ať se k nám připojí,“ dodává Jiří Maňas.

Již v těchto dnech můžete navštívit portál https://developers.csas.cz [nové okno] a vyzkoušet, co API České spořitelny nabízí.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí FSČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Pavla Kozáková
Tiskové centrum FSČS


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 9.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,040 + 0,04%
USD 25,424 + 1,06%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster