800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

19.10.2015

Podezřelý z loupežného přepadení brněnské pobočky byl dopaden

Muž, který je podezřelý z přepadení pobočky České spořitelny v Brně v pátek 16. října 2015, byl dopaden Policií ČR. Zadržení pomohla úzká spolupráce banky s policií a rychlé dodání fotek podezřelého.

K přepadení pobočky České spořitelny došlo v Brně v ulici Lidická.  Byla při něm použita výhružka palnou zbraní, ale k použití zbraně nedošlo. Vše se odehrálo poměrně rychle a naštěstí se nikomu nic nestalo. Jak se v poslední době stává pravidlem, pachatel si odnesl poměrně malou částku.

V zabezpečení poboček věnuje Česká spořitelna velkou pozornost prevenci, bezpečnostním technologickým systémům a patrollingu a v  pobočkách navíc omezuje množství hotovosti. Právě díky kvalitním bezpečnostním opatřením i velmi úzké spolupráci s Policií ČR, i přes celkové zhoršení bezpečnostní situace v ČR, počet přepadených poboček od roku 2008 klesá a také se stále zvyšuje procento objasněných loupežných přepadení.

Zaměstnanci v pobočkách procházejí školením, ve kterém získají informace o tom, jak se zachovat v krizových situacích, mimo jiné například při přepadení. Připravit se na podobný zážitek dopředu je však těžké, a proto Česká spořitelna velmi oceňuje, že si mnozí z našich zaměstnanců, kteří se s takovou situací v minulosti setkali, dokázali udržet chladnou hlavu a projevili velkou míru duchapřítomnosti. Zaměstnancům individuálně poskytuje veškerou podporu, kterou potřebují, například pomoc psychologa a volné dny, aby se s nelehkou situací úspěšně vyrovnávali tak, aby se mohli co nejdříve vrátit zpět do běžného života.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí FSČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz

 


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 2.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,070 + 0,07%
USD 25,535 - -0,02%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster