800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

16.10.2015

Odvahu je potřeba ocenit: Česká spořitelna vyhlašuje 2. ročník Ceny Floccus

  • Nadace České spořitelny na konci ledna 2016 již po druhé udělí Cenu Floccus
  • Od 12. října do 8. listopadu 2015 je možné nominovat neziskové organizace a jednotlivce, kteří pomáhají lidem na okraji společnosti 
  • O tom, kdo získá ocenění i peněžitou odměnu, rozhodne ve dvou kategoriích odborná dvanáctičlenná porota, v dalších dvou pak hlasování veřejnosti a zaměstnanců České spořitelny

Překonat bariéry, které lidem do cesty staví stáří, mentální postižení nebo závislost, chce odvahu. Tu již podruhé ocení Nadace České spořitelny prostřednictvím udělení Ceny Floccus organizacím a jednotlivcům, kteří tyto znevýhodněné skupiny lidí podporují. Jedná se o stejné oblasti, ve kterých dlouhodobě působí i Nadace ČS a ve kterých sama za své aktivity získala řadu ocenění. K Ceně Floccus se váže i finanční odměna, 100 tisíc Kč pro organizaci a 50 tisíc Kč pro jednotlivce.

“Česko dlouhodobě nemá nouzi o tvůrčí ani obětavé lidi, o pozoruhodné projekty ani odvážné pokusy a tím ani o příklady dobré praxe. Má však vleklý a zničující problém se společenským nedoceněním těchto lidí a činů,“ říká MUDr. Zdeněk Kalvach, předseda poroty Ceny Floccus, první místopředseda výboru České gerontologické a geriatrické společnosti ČLS JEP, člen Rady vlády pro seniory a stárnutí populace a člen Výboru pro biomedicínu a lidská práva. „Je nezbytné, aby plody všech těch úsilí vešly ve známost, aby se jim dostalo obecné podpory i připravené půdy, v níž by ze zavátých semínek vyrostly nové květy ušlechtilé nápodoby - jako když vítr rozfouká chmýří pampelišky,“ dodává Zdeněk Kalvach.

Symbolem Ceny Floccus jsou chomáče chmýří pampelišek (floccus znamená v latině chomáč), které jsou křehké, ale zároveň odolné a životaschopné. Přesně to jsou vlastnosti, které se pojí k aktivitám, jež podnikají organizace a jednotlivci na podporu osob na okraji společnosti. Nominovat neziskové organizace může kdokoli, a to do 8. listopadu zde [nové okno]. Nominovat jednotlivce může pouze organizace, a to do 8. listopadu zde [nové okno]. Hlasování veřejnosti proběhne od 7. ledna do 21. ledna 2016.

V loňském prvním ročníku ceny rozdala nadace 9 ocenění. Například zvláštní cenu poroty si odnesla Liga lidských práv. Na webových stránkách Nadace České spořitelny http://nadacecs.cz/floccus [nové okno] lze dohledat veškeré informace i seznam všech výherců.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí FSČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Veronika Exnerová
Tiskové centrum FSČS


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 6.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,050 + 0,04%
USD 25,194 - -0,61%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster